
Ce-mi recomandați? CMR toate destinațiile [pg.566/732]
În această secțiune, Consilierii AFA și ceilalți membri ai comunității vă ajută (cu sfaturi dezinteresate și competente) sa faceți cea mai bună alegere.
Solicitări CMR recente
TURCIA Turcia - recomandari pt familie cu copii mici
As dori sa stiu daca m-as califica pentru un sejur de 5 nopti, AI sau UAI, cu un buget de 300-450 eur/familie (2 adulti si 2 copii mici, pana in 3 ani si jumatate), fara transport.
Daca da, ce hoteluri / statiuni recomandati?
Copiii pana in 4 ani platesc cazarea + masa?
Exista o scadere a preturilor dupa 15-20 august?
Multumesc! consultă solicitarea
ROMÂNIA Semenic vs Retezat
Suntem un grup de vreo 7 familii cu copii cu varstele intre 2 si 10 ani. Pentru vacanta de vara, o saptamana, ne-ar interesa o vacanta la munte, la aer curat, unde sa putem face si cateva excursii.
Ne-am orientat catre Semenic (Valiug Pensiunea Sara) sau Retezat (Pensiunea Retezat, BRAZI (completare ulterioară)).
Ce ne recomandati? Venim din Bucuresti. Care ar fi avantajele si dezavantajele [...] consultă solicitarea
GRECIA Ce-mi recomandati pentru Grecia 2 adulti si 1 copil de 2 ani
Ce-mi recomandati pentru prima oara in Grecia 2 adulti si 1 copil de 2 ani? Multumesc frumos. consultă solicitarea
ROMÂNIA Pensiune exclusivista
Ma intereseaza o pensiune moderna, cu piscina interioara, destinata tinerilor indragostiti, preferabil 4,5 margarete.
Sa fie ceva exclusivist, inedit... asemanator pensiunii Atra Doftana. consultă solicitarea
BULGARIA Vigneta Bulgaria - o pot cumpara online?
Buna,
Stiti cumva daca pot achizitiona Vigneta pt Bulgaria Online? consultă solicitarea
TURCIA Buget Istambul 7 nopti?
Buna ziua AFA!
Eu si cu prietena mea ne-am hotarat sa vizitam in sfrasit Istambulul, tinand cont ca avem si niste prieteni cu care s-ar putea sa ne intersectam, in zona.
Sfatul pe care mi-l permit sa vi-l cer este legat de buget: Voi cam cat ati rezerva, FARA CAZARE?
Punem la socoteala eventuale taxe, mancare, obiective turistice si eventual o croaziera pe Bosfor despre care am auzit multe [...] consultă solicitarea
GRECIA Traseu spre Halkidiki
De Paste si 1 Mai vom fi in Grecia - prima noastra vacanta in aceasta tara (in final!). Vom sta in Vorvorou, Halkidiki, si prima zi de cazare este 28 aprilie. Intrebarile mele sunt:
- credeti ca e o problema sa facem drumul noaptea, am fi in siguranta? As vrea sa plecam la 10-11 seara din Bucuresti ca sa fim dimineata acolo. Suntem cu doi copii mici si macar in timpul asta ei ar dormit. Ati [...] consultă solicitarea
TURCIA Marea in mai
Cum este apa marii la jumatatea lunii mai in Antalya? consultă solicitarea
GRECIA Un hotel bun in Halkidiki
Doresc sa merg 7 zile in Halkidiki in luna iulie si doresc cateva recomandari despre hoteluri de 3,4, 5 stele cu ALL INCLUSIVE (conditie obligatorie, nu din cauza mea) care sa fie aproape de plaja (eventual de o plaja cu nisip), parcare proprie, internet si alte conditii bune, masa, cazare.
Multumesc anticipat pentru amabilitate. consultă solicitarea
BULGARIA Golden Park sau Primasol [Sunrise]?
In cateva zile trebuie sa ma hotaresc si nu stiu ce sa aleg intre astea doua, cine ma ajuta cu informatii consultă solicitarea