Impresii și recomandări [2987 / 10896]

Afișate impresii [29861 - 29870]
Unde mâncăm în Nessebar și împrejurimi / NESSEBAR

Restaurante în Nessebar şi Sunny Beach

Am fost in Old Nessebar la Hotel St. George 3 * (vezi impresii) in perioada 20.07- 27.07.2017 si in 7 zile am fost la multe restaurante, terase si baruri, dar doresc sa scriu despre cele la care am consumat de mai multe ori cu mare placere. Restaurant Neptun: este pe malul de sud al vechiului Nessebar, cu o priveliste frumoasa, are multe varietati de fructe de mare, supe, pizza, paste, grilluri, etc. Ca preturi la ce am consumat / portie: supe-5 leva, guvizi cu garnitura-13 leva, cotlet cu [...] — vezi review [+22 poze]
Peștera & Ghețarul Scărișoara [Ghețari] / GÂRDA DE SUS [AB]

O decepție fără margini... !!!

Hmmmm... Cu ce anume să încep??? Cu incompetența responsabililor... ??? Cu haosul si dezorganizarea remarcată... ??? Cu indiferența organelor responsabile pentru securitatea turiştilor... ??? sau; sper să nu vă tai apetitul, cu Budele Turcesti într-o stare periculos de neigienică. Nr1. Coborîrea în peştera pe ultima treime unde scările din lemn este un pericol iminent pentru persoanele în vîrstă si copi. Riscurile de alunecare sînt vizibile fără a fi specialist. A [...] — vezi review
St. George Hotel 3 / NESSEBAR

Hotel St. George - o relaxare ca in familie

Doresc sa multumesc tuturor celor care au scris amanuntit despre Nessebar, deoarece am gasit repede unele repere ale vechiului Nessebar. Am fost acolo in perioada 20.07-27.07.2017, avand cazare si transport autocar printro agentie de voiaj, care agentie, avea transportul de la alta agentie. Scriu acest lucru, deoarece traseul autocarului a fost unul nou pentru mine si ceilalti turisti, adica: Bucuresti - Autostrada A2 - com. Lanurile - com. Mereni - com. Topraisar - com. Negru Voda - Vama Negru [...] — vezi review [+29 poze]
Toaca Bellevue Hotel 4 / GURA HUMORULUI

O nunta de vis intr-o locatie de poveste!

O nunta de vis intr-o locatie de poveste! Dupa lungi asteptari data nuntii noastre - 15 Iulie 2017- se apropia cu pasi repezi, iar o neliniste guverna asupra locatiei in urma unor zvonuri. Si iata-ne in momentul in care un pic stingheri paseam pe usa restaurantului Toaca. Placut surprinsi de privelistea imbietoare a muntilor, de aerul tare si amabilitatea personalului, incepea sa capete contur ceea ce avea sa fie nunta noastra. Toate temerile ne-au fost spulberate in momentul in care ni [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
  • IULIE, 2017
  • de: meehi [29.07.17]
  • RECOMANDĂ

Gaura dulce - experiență nu atât de dulce cât ne-am fi dorit

Suntem pt 3 zile in Brașov, un fiecare zi am mâncat in alt loc. Până acum cel mai gustos a fost la Brașovia (vezi impresii). Aseară am mâncat la Gaura dulce. Anul trecut fusesem cu niște prieteni din State dupa ce cititisem recenzii pozitive. Locul arată deosebit, e in centrul Brasovului, lângă biserica Neagra, interiorul e decorat in stil rustic, mai modern. Au și formație care cântă preponderent muzică populară. Atmosfera e plăcuta. Anul trecut am luat fiecare altceva [...] — vezi review [+4 poze]
O zi în Toplița și împrejurimi / TOPLIȚA [HR]
  • IULIE, 2017
  • de: Floryn81 [29.07.17]
  • RECOMANDĂ

În vizită la Mănăstirea Doamnei

În această vară am ajuns pentru prima dată la Topliţa, micuţ municipiu de pe meleaguri harghitene. În componenţa municipiului Topliţa intră şi câteva localităţi învecinate, una dintre acestea fiind Moglăneşti. Pe o colină de la marginea acestei localităţi se află un obiectiv cu o istorie îndelungată – este vorba despre Mănăstirea Doamnei, vechi aşezământ monahal de pe Valea Superioară a Mureşului. Pentru că știam dinainte faptul că vom ajunge în respectiva [...] — vezi review [+20 poze]
Gulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius] 3 / UZLINA
  • IULIE, 2017
  • de: mirela195 [29.07.17]
  • RECOMANDĂ

Tabara reusita la Gulliver Delta Resort

In iulie am fost, impreuna cu un grup de 20 de copii, musafirii acestui resort si am dorit sa scriu un review din aceasta perspectiva. CAZARE= camere mari, baie imensa cu tot e trebuie, spatiu de joaca si recreere, verdeata, terasa cu muzica buna, sala de mese curata si primitoare (am avut o petrecere super cu copiii si le multumim ca ne-au amenajat sala de mese). Totul foarte curat si ingrijit, curatenie zilnica. MASA- foarte buna, gatita in acea zi si nu congelata (ca insotitor de copii [...] — vezi review
Berlin Golden Beach Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]

Exceptional

Exceptional! Pt 6zile am platit 600 euro in ianuarie, doi adulti si un copil. Plin de romani, mancare full, personal amabil. Recomand. Apa curata, nisipul lin. Cam abrupta intrarea in apa. Curatenie in camera, cameristele fff dragut. Te simti turist, intra. adevar, respectat, ceea ce in tara nu cred ca s. ar intampla. Cat despre mancare... din belsug. Ce. i drept se cam repeta, insa, zilnic, au ceva noutati. Din pacate, nu am reusit sa ne programam pt seara ,,a la carte ,,... am [...] — vezi review [+1 poze]
Aurelius Împăratul Romanilor Hotel 5 / POIANA BRAŞOV
  • IULIE, 2017
  • de: aurel34 [29.07.17]
  • NURECOMANDĂ

Aurelius - Mardan-ul României

Acum vreo 4 ani am fost prima oară la Aurelius - Poiana Braşov iar impresia a fost una excelentă (vezi impresii). Hotel foarte mare, înconjurat de lac, peisaj idilic excelent speculat (majoritatea hotelurilor de munte sunt înghesuite), tablouri faine până şi pe pereţii spre piscine, muzică faină în hotel, mâncare bună, servicii peste tot ce văzusem până atunci în România. Chiar revendica 5 stele. Îl credeam Mardan-ul României, cel mai luxos hotel de la noi pe atunci. În [...] — vezi review [+3 poze]
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP

Crama Murfatlar - bataie de joc

Am mancat la Crama Murfatlar din Neptun de 1 Mai si am fost foarte multumiti. Ne-am gandit sa revenim si in concediul din vara... mare greseala!!! De 1 Mai prietenul meu a comandat o portie de varza calita cu carnati taranesti si mamaliga. Totul a fost delicios, carnatii la fel ca cei gatiti in casa traditional, iar mamaliga cum rar mai gasesti din malai de tara! Eu am mancat o ciorba de vacuta extraordinar de buna, plina de legume si carne. Servirea a fost extrem de rapida si ireprosabila. [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.219181060791 sec
    ecranul dvs: 1 x 1