Impresii și recomandări [pag. 3013 / 10896]
Afișate impresii [30121 - 30130] din total 108957 impresii
Rezervaţia Naturală 'Valea Zimbrilor' [Acriș] / VAMA BUZĂULUI [BV]
- IULIE, 2017
- de: raducondurache [12.07.17]
- RECOMANDĂ
Valea Zimbrilor
Duminica 8 iulie fiind o zi caniculara, o idee buna a fost sa tragem o fuga pana la Rezervatia Naturala "Valea Zimbrilor" situata in localitatea Vama Buzaului, la cativa kilometri distanta de Intorsura Buzaului. Drumul de acces fie ca vii dinspre Prejmer sau Brasov, fie dinspre Buzau e ok. Rezervatia de zimbri de la Vama Buzaului s-a infiintat in 2008, plecand de la 5 exemplare (2 din Austria, 2 din Elvetia si 1 din Italia). In 2016 in rezervatie erau nu mai putin de 34 exemplare, [...] — vezi review [+9 poze]
Vacanța în Napoli / NAPOLI
- IULIE, 2017
- de: Sergiuiasi [12.07.17]
- NURECOMANDĂ
Napoli — Terifiant
De curand am revenit din mini excursia din Napoli si in speranta ca pot ajuta si pe altii sa nu se intoarca socati in Romania m-am decis sa scriu cate impresii despre orasul Napoli. Cazarea a fost chiar in centru orasului la UNA Hotel 4* alegere pe care am facuto in speranta ca amplasareava fi intr-o zona frumoasa si sigura. De cum am iesit din aeroport am ramas siderat de aspectul cladirilor si mizeria din jur similar cu cel mai horror ghetou pe care credeti ca l-ati vazut dar in [...] — vezi review
Drumul spre litoralul muntenegrean / #CU MASINA IN MUNTENEGRU
- IULIE, 2017
- de: userbusy [12.07.17]
- RECOMANDĂ
Drum SB-MNE: impresii
Recent intorsi din sejurul nostru din MNE incerc sa vin cu cateva impresii/precizari despre drumul pana acolo. Traseul nostru a fost SB-Lugoj-Tm-Moravita-Vrsac-Bela Crkva-Kovin-autostrada pana la Botocina-Kragujevac-Cacak-Uzice-Zlatibor. (prima zi). Prea multe nu ar fi de zis decat ca in Serbia marcajele sunt rare, distantele apar si mai rar, autostrada e oK (pt cat am mers noi am platit 1.5 eu), iar de la Botocina pana dupa Kragujevac e drum express (2 benzi pe sens separate cu scuar- un [...] — vezi review
Malibu Hotel 4 / ALBENA
- IULIE, 2017
- de: nicoleta 24 [12.07.17]
- RECOMANDĂ
Superb
Am petrecut un concediu minunat la acest hotel incepand cu 3.07.2017 familie cu 2copii dar sa o luam cu inceputul: am ajuns la hotel pe la ora 11 si la receptie ni s-a spus ca camera era gata si am putut merge sus, am avut camera la etajul 4 cu vedere la mare, superba camera un pic micuta dar suficienta, un pat matrimonial un pat de o persoana si o canapea, am mers la piscina imediat, curata atat cea de copii mici cat si cealalta echipa de animatie era pe pozitie, niste tineri foarte [...] — vezi review
Cupidon Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2017
- de: Dann44 [12.07.17]
- NURECOMANDĂ
Experienta neplacuta!
Am fost la Hotel Cupidon in perioada 26 iunie-6 iulie... o dezamagire totala. Nu se face curatenie in camere, in 10 zile nu s-a schimbat lenjeria de pat, s-au schimbat prosoapele o singura data. Personalul de a receptie este destul de ok, cu mici exceptii. Restaurantul este groaznic, preparatele prezentate in meniu lipsesc in marea lor majoritate, preturile nu sunt corecte. Ospatarii total nepregatiti, nu stiu sa serveasca, sunt aroganti, ne aduceau cu totul si cu totul altceva fata de [...] — vezi review
Pensiunea Iara [Ilganii de Jos] 1 / NUFĂRU
- IULIE, 2017
- de: Sorin Rusi [12.07.17]
- RECOMANDĂ
Pensiunea Iara – modernul si traditionalul sunt imbinate cu succes
Sunt atat de multe de spus despre aceasta pensiune. Am petrecut un weekend memorabil prin prisma experientei la Pensiunea Iara. Aici am descoperit cum modernul si traditionalul sunt imbinate cu succes. Pensiunea e cocheta, construita in tonul arhitectural zonal si vopsita in cele 3 culori traditionale: alb, verde si albastru. Ne-am odihnit foarte bine in camera modern dotata si frumos decorata. S-au folosit multe elemente traditionale, care ne poarta cu gandul la Delta, peste, pescuit. [...] — vezi review
Malibu Hotel 4 / ALBENA
- IULIE, 2017
- de: OanaDo [12.07.17]
- RECOMANDĂ
Familie cu copil de 1an si 8 luni
Super multumita de faptul ca mancarea a fost ok spre fbuna... doar daca esti ff pretentios poate mai. gasesti ceva de.comentat... nu am. vazut sa. fie probleme cu mancarra la copii care erau ff multi si asta e un. mare plus... curtenie facea zilnic in camera... noi am stat la 4 stele... si camera ne a fost repartizata la etaj ul 3 si mie una mi a placut ca era mai la marginea corpului de cladire pt ca de la piscina era destula galagie... si ne puteam odihni chiar si cu usa deschisa... au [...] — vezi review
Unde mâncăm în Predeal? / PREDEAL
- IULIE, 2017
- de: HORICA62 [12.07.17]
Localul Cotul Donului Predeal Brasov
Buna dimineata! Sunt Dr. L .T. Ionut Horia din Brasov. Vreau sa depun sau sa trimit aceasta sesizare pentru neregulile pe care le-am intalnit la Localul Cotul Donului din localitatea Predeal Judetul Brasov. Duminica 09 iunie 2017 undeva in jurului orelor 14-14.45 ma reintorceam spre casa cu viitoarea mea sotie Adela Mariana S. si cu bunul prieten Prof. P. Daniel. Am oprit sa luam pranzul cu speranta ca dupa o zi minunata petrecuta in natura si aer liber vom putea lua pranzul in conditii [...] — vezi review [+6 poze]
Cerna Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2017
- de: biancaramona [12.07.17]
- NURECOMANDĂ
Focar de infectie
Am venit acum de la mare. Tin sa specific ca am stat intai 7 nopti in Bulgaria la hotel Prestige, dupa care am mai stat 3 nopti la hotel Cerna. Am stat 3 nopti, 2 familii cu doi copii fiecare in 3 camere duble. Sincer nu recomand nimanui acest hotel. Merg cam o data pe luna in calatorii cu copii dar nu am vazut pana acum un hotel mai mizerabil. A trebuit sa cumparam lenjerie de pat si mult domestos ca sa putem sa stam, am dezinfectat, spalat pe jos si de baie nu mai am ce sa zic:o mizerie [...] — vezi review
Cupidon Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2017
- de: elenasz [12.07.17]
- NURECOMANDĂ




