Impresii și recomandări [pag. 3116 / 10897]
Afișate impresii [31151 - 31160] din total 108963 impresii
Descoperă Siracuza și împrejurimile / SIRACUSA
- MAI, 2017
- de: viorelgeorgescu [04.05.17]
- RECOMANDĂ
O zi in Siracusa
Din Catania am hotarat sa vizitez Siracusa, asa ca am luat trenul si dupa o pra si 10 minute coboram in gara Siracuza. O intrebare si mi se spune tot inainte pana la podul Ubertino... tot mergem "inainte" cicra 15 minute si la capatul podului santem imbiati cu o oferta pentru un tur al insulei Ortigia cu barca contra 15 euro /persoana, dupa o scurta negociere ajungem la 10/euro persoana, achitam (nu primim decat un bon fara stampila si date de identificare) dar la ora stabilita se prezinta la [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperind Odessa / ODESSA
- MAI, 2017
- de: laurentiu69 [04.05.17]
- RECOMANDĂ
Cu masina la Odessa
Scriu acest articol pentru cei care vor sa mearga cu masina la Odessa. Am decis ca de 1 Mai sa dau o fuga pana la Odessa. Ca am ajuns pana la Nikolaev, asta este alta discutie. La programarea traseului am cautat cat mai multe informatii posibile si datorita faptului ca unele erau contradictii, la dus am mers pe un traseu, iar la intoarcere pe altul, diferenta fiind pe sectorul Galati-Odessa, cel mai problematic. Despre Bucuresti-Galati nu am nimic de spus, 3 h si sunteti la Galati. La dus [...] — vezi review
Monumentul Tropaeum Traiani şi cetatea Adamclisi / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- MAI, 2017
- de: diana2015 [03.05.17]
- RECOMANDĂ
Un colț de istorie Tropaeum Traiani
După mini vacanță superbă petrecută la Marea Neagră, în Eforie Sud, la Pensiunea Pongal despre care eu n-am să mai scriu deoarece prietenii cu care am petrecut aceste zile minunate au scris atât de frumos şi detaliat;) am decis împreună cu soțul să mai stăm o zi si să vizităm locuri cunoscute sau mai puțin mediatizate :D Am mers în Constanța şi prima oprire a fost la Muzeul Marinei Române (10 lei biletul si 25 lei fotografiatul în muzeu) care poate fi un punct de [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- MAI, 2017
- de: veronica2000 [03.05.17]
- NURECOMANDĂ
Bucatarie nefavorabila
Am achizitionat un pachet de 1 mai 2017 la pensiunea Toledo Predeal, CAZARE AM AVUT IN CAMERA DUBLA DE LUX, daca in camera aia era ceva de lux nu vreau sa stiu cum arata restul camerelor. Cand am intrat in camera veiozele nu mergeau, usa se inchidea doar daca o tranteai si se vedea pe sub usa lumina de pe hol, la baie rezervorul curgea intr-una, conducta alimentare apa wc este mucegaita si ventilatorul de aerisire de la baie era imbacsit cu praf, televizorul era de pe vremea cred ca a [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- MAI, 2017
- de: Andreea 28 [02.05.17]
- RECOMANDĂ
La foisoare - Venus
Anul acesta in mini vacanta de 1 Mai am fost cazati la Neptun. Nu ne-am putut abtine totusi sa nu facem o vizita minunatei terase "La foisoare" din statiunea Venus. Aveam emotii ca nu gasim deschis in aceasta perioada, dar inca odata am fost placut surprinsi! Mancarea este extraordinara, mereu proaspata si foarte gustoasa. Fac un salau pane extraordinar, merita incercat! Deserturile de asemenea sunt extraordinare, imi amintesc de prajiturile pe care le gaseam in copilarie la cofetarii. [...] — vezi review
Mini-întâlniri zonale/ocazionale / ÎNTÂLNIRILE AFA
- MAI, 2017
- de: Carmen Ion [02.05.17]
- RECOMANDĂ
Euforie la Eforie sau cronica unei miniîntâlniri AFA
Pitici pe creier V-am mai spus dar mă repet (ce dacă, doar nu sunt prima și nici ultima cu idei puține dar fixe :) ): pentru mine, marea înseamnă soare, plajă, bălăceli, lume veselă dând pe gât berici la o terasă, muzici, plimbări seara pe faleză și grătare de pește. Într-un cuvânt: vacanță. Evident, e o prostie, localitățile de pe țărmul mării, oricum s-ar numi ea (marea), au o viață a lor care nu ține cont de anotimpuri și oamenii ăia de trăiesc acolo merg [...] — vezi review [+38 poze]
Descoperă Eforie Sud / EFORIE SUD
- MAI, 2017
- de: mishu [02.05.17]
- RECOMANDĂ
Eforie Sud si farmecul unei statiuni la inceput de mai
Intr-un ecou la acest articol, @maria55 spunea: ”Articolul cu statiunea, nu! Nu-l astept! Pentru ca recunosc ca este loc si de mai bine! Ba chiar de foarte mult bine! . In mod sigur este loc si de mai bine, insa acum vreau sa punctez in principal partile frumoase ale acestei statiuni prin care am trecut de cele mai multe ori fie in drum spre alte statiuni de la noi din tara fie spre vecinii nostri bulgari considerand Eforie Sud nici rustica si cu atat mai putin eleganta. Am considerat-o [...] — vezi review [+59 poze]
International Hotel [Băile Felix] 4 / BĂILE FELIX / '1 MAI'
- MAI, 2017
- de: ed [02.05.17]
- RECOMANDĂ
Hotel 4* OK
Ieri ne-am intors de la Hotel International 4* - Bile Felix un de am petrecut 4 zile minunate (oferta de 1 Mai). Ce pot sa va spun? Md super ok, camera mica pentru 2 adulti + 2 copii. Pentru 2 adulti e super ok. Paturi comode dar si cel pliant suplimentar e foarte bun. Am stat la etajul 10 - privelistea foarte frumoasa. Baza de tratament complexa cu un personal foarte amabil, personalul este extrem de amabil de la liftiera pana la femeia de servici, toti cu zambetul pe buze si cu [...] — vezi review [+2 poze]
Moscheea 'Carol I' / CONSTANȚA
- MAI, 2017
- de: adrianbogdan [02.05.17]
- RECOMANDĂ
Mi-a placut
Asadar si prin urmare am fost la @Maria 55 la mare. Unde? Cum unde? la Eforie Sud. Ce poate fi mai placut decat o intalnire cu prietenii AFA la mare. Va spun eu - nimic. Norocul mi-a suras odata cu invitatia Mariei si fata sa stau pe ganduri si fara nici o socoteala am zis gata mergem. Ne-a placut maxim intalnirea cu o parte din prietenii nostri, la fel si gazda, nu mai vorbesc de mancare. La plecare aveam in cap vizita la Moscheea Carol din Constanta dar nu stiam daca vremea ne surade [...] — vezi review [+14 poze]
Grădina zoologică Bucov / PLOIEȘTI
- MAI, 2017
- de: laura mihaela [01.05.17]
- RECOMANDĂ









