Impresii și recomandări [pag. 3231 / 10897]
Afișate impresii [32301 - 32310] din total 108968 impresii
Classic Hotel 3 / BUDAPESTA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Zahara [09.12.16]
- NURECOMANDĂ
Extrem de neseriosi
Am avut o rezervare - la Korona Pension - platita pe unul din site urile mari de rezervare si desi mi-au retras banii cu o luna mai devreme cand am ajuns seara receptionerul mi-a luat voucherul pe care nu l-a inapoiat si mi-a zis ca nu acolo am rezervare. Mi-a trecut pe o hartie o adresa apoi la insistentele mele a scris si numele hotelului. Hotel Classic. Era o ruina cu cearceaf patat geamuri ciudate fara balcon cu o lumina difuza doar in dreptul geamului camera fiind in semiobscuritate. [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- NOIEMBRIE, 2016
- de: mishu [07.12.16]
- RECOMANDĂ
Agapa la Agape Cuisine
Caci asa cum explica DEX cuvantul “agapa”, chiar era o masa cu prietenele pe care am sa le numesc R si L. Acest loc m-a inspirat sa-i calc pragul cu ceva vreme in urma (el este deschis doar de vreo 2 -3 luni poate, insa ceea ce am auzit despre el mi s-a parut potrivit). Cand am avut cealalata intalnire cu prietenele, aceasta am vrut sa ne fie locatia, insa pentru ca ele au vrut chinezesc, asta a fost si asa am ajuns a N-a oara la Chong Quing vezi impresii Insa si Agape Cuisine era pe [...] — vezi review [+15 poze]
Vacanța în Atena / ATENA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: melena [06.12.16]
- RECOMANDĂ
De ce Atena? partea II
Iata¬-ne dupa un zbor de o ora si jumatate plecand de la o vreme urata cu o temperatura de 5 grade, ajungand la Atena la ora 15.30, cu soare si 16 grade pe aeroportul Venizelos. In 10 minute eram in fata aeroportului in partea dreapta in statia auto de unde am luat X95 pana in Piata Syntagma. Ceva aglomeratie, dar fara probleme reusesti sa te sui, si intr-o ora esti in centrul Atenei. Pretul unei calatorii –fix 6 euro.De la aeroport se poate lua si metroul care intre timp costa 10 euro [...] — vezi review [+21 poze]
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]
- NOIEMBRIE, 2016
- de: mihaelaivanro [06.12.16]
Loc de (re) incarcat cu energie buna
Mi-am petrecut doua nopti la Sarmis, cu ocazia zilei mele de naștere si m-am simtit foarte bine acolo. Pe langa peisajul superb, curtea interioara cu lacul si acel foisor unde poti sa stai sa citesti sau pur si simplu sa te lungesti la o poveste cu prietenii. Mi-a placut atentia celor de acolo pentru toti oaspetii. Si daca mai pui la socoteală ca am mancat cei mai bui papanasi, pot sa zic ca la Pensiunea Sarmis e musai de stat. Este un loc potrivit de mers cu familia, deoarece este [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Londra / LONDRA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Florea57* [06.12.16]
- RECOMANDĂ
Insorita Londra
La sfarsitul lunii noiembrie am facut o excursie de 4 zile in Londra. Am avut noroc de o vreme excelenta: senin si soare, dar rece. Hotelul pe care l-am ales a avut o locatie excelenta, aproape de statiile de autobus si metrou, dar si foarte aproape de parcurile Kensigton si Hyde Parc. In primul rand vreau sa multumesc celor care au scris si au dat informatii despre Londra pe acest site, informatii care ne-au fost de mare ajutor. Daca prima zi am rezervat-o doar pentru plimbare prin Hyde Parc [...] — vezi review [+10 poze]
Descoperă Barcelona / BARCELONA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: paulcta [05.12.16]
- RECOMANDĂ
5 zile in Barcelona, 3 persoane, 900 de euro si cateva sfaturi
In luna noiembrie am facut un city break la Barcelona cu familia. Am cumparat biletele de avion online cu vreo 6 luni inainte si am platit 800 ron dus intors Bucuresti – Barcelona, doi adulti si un copil. Am ales compania Blue Air, fiind cea mai ieftina. Venind de la Constanta a trebuit sa gasesc o parcare pe langa Otopeni. Am ales Otopark care ofera parcare si transfer la/de la aeroport. 90 ron/6 zile de parcare. Serviciile au fost ok. Calatoria cu avionul a durat aproximativ 3 ore. Blue Air [...] — vezi review [+99 poze]
Pensiunea Ferma [Glod] 5 / MOROENI
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Moisse [05.12.16]
- RECOMANDĂ
Foarte frumos
Pentru inceput trebuie sa recunosc ca am fost in locatie in ciuda celor scrise aici, deoarece mi-a fost recomandata de amici care au fost cu copii. Si le-a placut, au fost multumiti. Pe perioada cat am stat trebuie sa recunosc ca m-am simtit excelent si totul a fost asa cum trebuie. Este un loc unde te poti relaxa, unde e liniste, unde lumea sta si discuta, unde e bine sa lasi telefonul in camera, etc. Peste toate acestea mancarea a fost foarte bune si eu unul, care sunt gurmand, m-am saturat [...] — vezi review
Grand Place [Grote Mark] / BRUXELLES
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Cesere [04.12.16]
- RECOMANDĂ
Grand place - dulciuri si cartofi belgieni...
Ce ar fi brussel fără grand place? Nu stiu, doar șuvoiul neîntrerupt de lume ce mergea hipnotizat poate spune asta. Părăsim ansamblul muzeelor Magritte /arta moderna un pic bulversați de aglomeratie si de cantitatea mare de artă " ingerata" si ne îndreptăm spre cele lumești. Si cum mai si mâncăm... niste goffre sunt binevenite. de la 2-5 euros depinde de topping. In fata ochilor se desfășoară jardin du Mont des artes. Grădinile înființate în 1965 fac legătura între [...] — vezi review [+16 poze]
Vacanţa în Dominicana / #EXCURSII REP. DOMINICANA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: adri-nico* [03.12.16]
- RECOMANDĂ
Cum se pleacă din Dominicană cu puțină economie
Vazind ca mesajele private sint din ce in ce mai abundente cu privire la Republica Dominicana, mai ales dupa ce m-am "laudat" ca am gasit un pachet cu 540 euro de persoana - azi e unul cu 640 la 5 stele (ce zici, Nicole, te bagi?) am zis ca trebuie sa va mai scriu ceva: Daca tot v-am povestit cum se ajunge in Dominicana, e musai sa va spun citeva ponturi si despre plecare, ponturi pe care eu consider ca trebuie sa le stiti. E ok daca predati camera la 12 si masina de transfer vine cam in jur [...] — vezi review [+25 poze]
Loft (ex Abba) Hotel 4 / BRATISLAVA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: a_vlad2009 [03.12.16]
- RECOMANDĂ










