Impresii și recomandări [pag. 3238 / 10897]
Afișate impresii [32371 - 32380] din total 108969 impresii
Boutique Hotel Casa Antiqua 3 / BRAȘOV
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Dan@47 [10.11.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamagitor
In data de 5-6 Noiembrie anul 2016 am rezervat pe Booking o camera la Casa Antiqua din Brasov, pe frumoasa strada Republicii. Rezervarea am facut-o cu o luna inainte. Am rezervat o camera dubla de lux. Am putut vizualiza pe Booking camera respectiva. A venit si ziua sejurului, am ajuns la Brasov mult mai devreme de ora la care incepe cazarea, ne-am plimbat prin Brasov, am mancat de pranz si pe la ora 13.00 ne-am prezentat la receptia hotelului sa ne cazam. La receptie era un foarte tanar [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
- NOIEMBRIE, 2016
- de: pap-1 [09.11.16]
La multi ani, Roth!!!
Din start, va spun ca este un altfel de articol, mai deloc turistic! Ceea ce veti citi nu este nicidecum o oda, dar sunt impresii sincere si deschise. Pentru ca daca s-au mai scris articole despre oameni, asta va fi despre unul dintre noi, un altfel de OM. Este despre un om pe care poate il cunoastem, sau macar am vrea sa il cunoastem. Este despre omul ala aproape invizibil, pe care toata lumea il stie… dar nu crede ca exista. Este despre un om care daruieste fara a astepta nici macar un [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Punta Cana / PUNTA CANA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: adri-nico* [09.11.16]
- RECOMANDĂ
Excursii optionale: 1 – Excursie gratuita la shoping intr-o fabrica de trabucuri si ciocolata
Inca de la imbarcarea in autocarul de la aeroport, Judith, ghida care raspundea de noi, de la agentia Wamos, ne-a spus care nu cumva sa uitam de intilnirea de dimineata de la 8 si 30 minute asa ca ne-am prezentat la ora fixata in holul receptiei. In putinele ore pe care le-am putut dormi, am visat ca se facuse un grup mare de turisti care aveau nevoie de un lider si astfel ca eu am fost propusa pentru a fi sef de trib… asta in vis. ;) Ajunsa linga ghida, m-a intrebat daca stiu spaiola, am zis [...] — vezi review [+22 poze]
Cetatea Medievală Sibiu / SIBIU
- NOIEMBRIE, 2016
- de: AZE [09.11.16]
- RECOMANDĂ
Toamna pe zidul cetatii (II)
Astazi voi continua prezentarea antivirusului medieval, antivirus prezentat in articolul anterior ca foarte eficient impotriva invaziei mongolilor, turcilor, tatarilor-mai exact zidurile de fortificatii care aparau odinioara acest oras Cibinium, in zilele noastre se numeste Sibiu. Cibinium (Sibiu) orasul cu prima atestare din 1191 situat la altitudinea variabila intre orasul de jos si orasul de sus de 415-431m deasupra marii, dupa invazia distrugatoare a mongolilor din 1241 a avut nevoie de o [...] — vezi review [+22 poze]
Grădina botanică Cluj Napoca / CLUJ
- NOIEMBRIE, 2016
- de: dorgo [09.11.16]
- RECOMANDĂ
Turism in judetul Cluj
Ne alegem traseul In week-endul trecut, pornim din nou cu amicii naturii din Reghin, la drum. Traseul ni-l alegem adeseori in ultimul moment, in functie de timpul probabil. Cine a inventat aceasta formulare de “timpul probabil”, a fost un om destept, posibil cineva care studia teoria probabilitatilor sau a relativitatii, caci s-a dovedit de-a lungul timpului, ca meteorologii anticipeaza vremea doar in proportie de 45%, daca ar zice-o invers, ar avea mai multe sanse de reusita. Cu o zi [...] — vezi review [+24 poze]
Lux Hotel 4 / ROMA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: mugur1777 [08.11.16]
- NURECOMANDĂ
Cea mai rea experienta hoteliera!!!
Hotelul LUX de asa zise 4 stele, se poate califica cu indulgenta la 2 stele. Mizerie in camere, mobilier vechi, miroase ca intr-o camera de batrani, fara papuci, avand in vedere ca pe jos e grasie, ca sa nu mai vorbim de halat de baie. Cabina de dus minuscula, robinete ruginite, usa de la balcon fluiera vantul prin ea. Dar asta nu ar fi fost mai nimic, daca nu ne-ar fi FURAT. La propriu!!! Camerista ne=a furat banii din camera, iar conducerea a ridicat din umeri pentru ca nu i-am pus in [...] — vezi review
Descoperă Odobești & Măgura Odobeștilor / FOCȘANI
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Floryn81 [08.11.16]
- RECOMANDĂ
Plimbare către schitul Buluc într-o zi frumoasă de toamnă târzie
În weekend-ul trecut ne-am propus neapărat o ieșire; simțeam deja că nu mai putem sta în casă, după o întreagă lună octombrie în care am privit aproape la fiecare sfârșit de săptămână cum stropii de ploaie alunecau pe geam. Tristă perioadă, mai ales că aveam așteptări mari de la acest moment al anului; poate și pentru că în anii precedenți ne-am plimbat mult în octombrie, admirând haina multicoloră a pădurilor de pe meleagurile din zona noastră. Așa cum am mai [...] — vezi review [+45 poze]
Unde mâncăm în zona Beiuş-Meziad? / BEIUȘ / CHIȘCĂU [BH]
- NOIEMBRIE, 2016
- de: mariusst [08.11.16]
- RECOMANDĂ
Pizzeria Tornado
Buna ziua, intorcandu-ma de la pestera ursilor acum 2 zile am intrat si eu in aceasta pizzerie iar suprpriza placuta a fost ca am mancat 2 pizza si o portie de paste excelente chiar printre cele mai bune mancate in ultima vreme. desigur fara sunca!! locuiesc la cluj si cunosc bine pizzeriile si pe vatra si la cuptor etc... adica stiu ce e o pizza buna. Oricum de 2x mai bune la ca pizza hut. Servirea super rapida desi era multa lume. Un punct slab totusi ar fi toaleta care este mica, si iti [...] — vezi review
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU
- NOIEMBRIE, 2016
- de: HoratiuD [08.11.16]
- RECOMANDĂ
Mi-a placut pensiunea Arinul
Salut, am fost in recreere la Pensiunea Arinul cu un grup de 12 personae. Am fost intampinati bine. Am gasit curat in camere, asternuturi curate, prosoape curate. Paturile au fost bune si am dormit bine. Camera frumoasa cu o priveliste placuta indiferent ca era pe fata sau pe spate. Locuri de joaca pentru copiii cate vrei in pensiune. Mancarea buna, din preparate traditionale locale mai ales micul dejun. La noi a fost caldura toata noaptea si apa calda la fel. Niciun fel de problema [...] — vezi review
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]
- NOIEMBRIE, 2016
- de: Ianolia [07.11.16]
- RECOMANDĂ








