Impresii și recomandări [pag. 2938 / 10896]
Afișate impresii [29371 - 29380] din total 108954 impresii
Pensiunea Casa Zânelor [Florești] 4 / CLUJ
- AUGUST, 2017
- de: oanamangalea [08.08.17]
Casa zanelor moartea mustelor
am avut "onoarea" de a fi cazata pe perioada untold-ului in aceasta pensiune. am fost dezamagita sa constat ca tot ce se intampla aici nu este decat o bataie de joc la adresa clientilor. - unor prieteni le au disparut bani din bagaj iar unui alt grup de tineri cazati in acelasi timp le au disparut un telefon si bani - voiau sa ne dea afara cu o zi mai devreme, desi rezervarea noastra era pana a doua zi - camerele aveau gandaci, panze de paianjeni, muste moarte sau, dupa caz, vii - la [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2017
- de: danaeldreny* [08.08.17]
- RECOMANDĂ
La Han la Traian
Am descoperit acest han pe la începutul verii dar până ieri n-am apucat să ajung acolo, din varia motive. E un loc original și din cauza asta mi-a atras atenția. Am aflat de existența sa – cum altfel? – dintr-un eveniment popularizat pe FB la care m-aș fi dus (sunt mii :D și multe-s interesante da’ la câte pot ajunge?? ...) Atunci ei ziceau – hai să cunoști un bărbos!... e, bărbos ca bărbos da’ mie-mi plăcea programul –grătar și circ în curte și abia dădea [...] — vezi review [+31 poze]
Pensiunea Patru Anotimpuri 3 / DUNAVĂȚ
- AUGUST, 2017
- de: _XXL_ [08.08.17]
- RECOMANDĂ
O pensiune la care merita sa mergeti
Am facut rezervarea pe net, la un pret de 453 lei pentru camera dubla, cu mic dejun. Impresii: 1. Pozitiv: - casute traditionale, acoperite cu stuf, dar in acelasi timp, dotate modern in interior, cu gust; As spune 3 stele, cu plus... Imaginea este placuta, reconfortanta. Chiar iti incarci ”bateriile” :) - parcarea este inchisa, masinile sunt in siguranta; - curtea e curata, desi se afla in curs de amenajare; - personal amabil; - se pot organiza excursii in delta, la cca 450 [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Valea Cocorei 4 / MOROENI
- AUGUST, 2017
- de: _XXL_ [08.08.17]
- NURECOMANDĂ
Cine le-a aprobat clasificarea de 4 stele? Serios. Cine si de ce?
Am ajuns acolo in urma rezervarii facute pe net, dupa ce am ratat hotelul vizat. Sunt multe de spus, de aceea, incerc sa fiu cat mai scurt si dens in idei, astfel incat sa stiti ce va asteapta daca mergeti la VC (Valea Cocorei): 1. La pozitiv: aerul curat de afara, peisajul. Chelnerii sunt ”decorativi”, au acea tunsoare tip ”Ferentari” (un smoc in frunte si zero in rest). Nu va speriati, nu va agreseaza fizic. 2. La negativ: - locatia nu are conditiile OBLIGATORII, conform legii, [...] — vezi review [+10 poze]
Villa Lena 2 / POTOS
- AUGUST, 2017
- de: Ramona05 [08.08.17]
- RECOMANDĂ
Villa Lena, Potos
Am fost cazata la aceasta vila in luna august 2017 si pot spune urmatoarele: - nu m-am asteptat la conditii de hotel - nu m-am asteptat ca sa schimbe prosoape pe cele 7 nopti - nu m-am asteptat ca si conditii de curatenie sa fie "luna"" Insa am primit urmatoarele servicii: - gunoiul nu il lua nimeni din camera pe cele 7 zile, la parter era un cos de gunoi si fiecare isi aducea gunoiul - vesela din chicineta plina de grasime - wcul, rama si chiuveta nu au fost spalate sau cel putin nu au [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Arieșeni / ARIEȘENI [AB]
- AUGUST, 2017
- de: genugeo85 [08.08.17]
- RECOMANDĂ
Pensiunea Vraja (Vrajeala) Muntelui [Bubești, AB]...
Pe data de 5 august 2017, pe la orele 14,00, venind dinspre pestera Scarisoara, m-am oprit impreuna cu sotia sa mancam la pensiunea Vraja Muntelui... In acea zi sarbatoream ceva si am zis ca ar fi un loc foarte in regula unde am putea manca de pranz. Vazusem cu o zi inainte locatia si ni s-a parut curata, cu un iz de intimitate pe care l-am mai gasit doar intr-un restaurant cochet din Podgorica, cu vreo 9 ani in urma. Mancarea a fost de buna calitate, servirea relativ prompta (am asteptat [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Ruby'nN 3 / VATRA DORNEI
- AUGUST, 2017
- de: CalinaH [08.08.17]
- NURECOMANDĂ
De evitat
Imi pare tare rau ca am facut rezervare la aceasta pensiune. Grupul nostru a ajuns in jur de ora 16 si 30 minute, iar la intrebarea noastra daca se poate servi masa la restaurant ni s-a raspuns da da, dar doar la intoarcerea doamnei bucatarese, in jur de ora 21. Era la alt restaurant pana atunci, toate acestea dupa ce cu o zi inainte, cand am vorbit la telefon ni s-a raspuns ca nu este nici o problema cu masa. Lucrul care mi-a placut a fost ca ai putut sa te relaxezi la o partida de biliard [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- AUGUST, 2017
- de: alle4295 [08.08.17]
- RECOMANDĂ
Am gustat de pe ici si de pe colo... Un mic tur al localurilor din Sinaia
Ajunsi in centrul orasului, oriunde ne uitam se vedea cate un restaurant. A fost greu de ales in care sa intram, asa ca am mers la intamplare, fara a cunoaste vreo parere a altora. In prima zi am intrat la Restaurant-Pizzerie Carpati. Eram lihniti din tren si era aproape de hotelul Rina Cerbul si vis-a-vis de hotelul New Montana. Ne-a atras spatiul mare, mesele multe si faptul ca nu era aglomerat la orele pranzului. Are si spatiu interior, si exterior, dar mai mic. Dintre toate [...] — vezi review [+18 poze]
Grecotel Corfu Imperial Hotel [Limni] 5 / DASSIA
- AUGUST, 2017
- de: Dianadidi [08.08.17]
- NURECOMANDĂ
Grecotel Imperial Corfu — NUU
Trec direct la subiect. Se vrea de 5 stele și nu, nu este. Noi am stat intr un bungalow, curățenia lasă de dorit, mi s-a întâmplat de 2 ori să sun si asta dupa ora două după-amiază la recepție să spună unei femei de menaj sa ne schimbe prosoapele si sa ne facă curățenie. Nu se accepta așa ceva la 5*. Restaurant Iaky după o notă de plata destul de măricică un ospatar destul de tupeist ne aduce notă imi zice, aici semnezi si aici scrii cât imi lași bacsis... Cee? Si ii [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Durău? / DURĂU
- AUGUST, 2017
- de: Aphophis [08.08.17]
- RECOMANDĂ








