Impresii și recomandări [pag. 2969 / 10896]
Afișate impresii [29681 - 29690] din total 108954 impresii
Festivaluri, târguri, expoziții bucureștene / BUCUREȘTI
- IULIE, 2017
- de: Bia710 [21.08.17]
O seară de vară în Cartierul Armenesc
În ultimul weekend al lunii iulie, când temperaturile erau în continuă creștere, prevestind canicula cu care luna august a ars orașul și țara, pe strada Armenească și în curtea bisericii cu același nume a avut loc Festivalul Strada Armenească, festival anual, aflat deja la a 4-a ediție. Programul festivalului promitea expoziții, bazar artizanal, standuri cu bucate tradiționale, artiști stradali, activități distractiv-recreative și concerte. Din păcate în timpul zilei [...] — vezi review
Vacanța în Creta / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IULIE, 2017
- de: lianacioban [20.08.17]
- RECOMANDĂ
Heraklion - Rethymno - Chania - Falassarna - Elafonisi - Matala
In iulie am luat o vacanta de la o agentie de turism in Creta, Gouves (vezi impresii)-aproape de Heraklion, si pentru ca era prima noastra vacanta in Creta ne-am gandit sa vizitam cat de mult putem in cele 7 zile, dar sa ne si odihnim. Asa ca, am inchiriat o masina pentru doua zile. Sotul meu a inchiriat masina de pe net, de la firma OK car, pentru 70 euro cu asigurarea inclusa. Am fi primit un Accent automatic care arata foarte bine, doar ca sotul meu nu a putut conduce, iar eu nu am condus [...] — vezi review [+14 poze]
Afrodita Hotel 4 / HERCULANE
- IULIE, 2017
- de: elaelisabeta* [20.08.17]
- NURECOMANDĂ
Prima impresie la Băile Herculane
Avand probleme de sanatate si un an muncit din greu, la sugestia unui prieten am achizitionat un pachet de tratament la Hotel Afrodita Baile Herculane, Am citit articole pe internet, am vizitat virtual hotelul, zona montana, aer curat, pareau conditii ideale pentru tratament si refacere. Am pornit la drum impreuna cu sotul meu in speranta unei perioade de refacere binemeritate. Am asteptat 3 saptamani dupa ce am revenit din concediu pentru a se sedimenta impresiile si a incerca sa [...] — vezi review
Vacanța în Lefkada / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- IULIE, 2017
- de: Catalin Mate [19.08.17]
- RECOMANDĂ
Cu drag despre Lefkada
Cu drag, vreau sa va povestesc despre Lefkada. La aproximativ 4 saptamani de la intoarcerea din acest paradis, inca ii simt mireasma si ii aud valurile. Punct de plecare: Timisoara. Autocar, 7 nopti, mult prea putine in cele din urma. Am plecat Luni, ora 12:00, am ajuns Marti, ora 9:30 pe insula, undeva in jurul orei 10:30 la hotel. Am fost cazati in Nidri, hotel Oscar, despre care am deja un review separat. Drumul pana acolo... alles gute, exceptie facand timpul petrecut in vama, prea [...] — vezi review [+40 poze]
Unde mâncăm în zona Reghin? / REGHIN [MS]
- IULIE, 2017
- de: krisstinna [19.08.17]
- RECOMANDĂ
Restaurantul „La Han” – Reghin
La ieşirea din Reghin, spre Topliţa, în Suseni, pe partea stângă la ieşirea din sat, într-un loc aerisit, doi oameni au creat un basm, o pensiune+restaurant, „La Han”. După ce ne-am cazat la Hunter Vip - vezi impresii au venit prietenii noştri şi ne-au luat la plimbare, am fost invitaţi la cină, într-un loc deschis anul acesta, în luna mai. Au auzit ei „prin sat” :) că e frumos şi gustos totul, că locul e minunat. „Un loc românesc” cum spune patronul, un loc [...] — vezi review [+55 poze]
Peninsula Resort 4 / MURIGHIOL
- IULIE, 2017
- de: Neculai [18.08.17]
- NURECOMANDĂ
Doar preturile de 4 stele... conditiile... de... cateva margarete
Personalul: - administrator cu lipsa totala de diplomatie si capacitate de solutionare a conflictelor (dupa cazare, la ora 22.00, cand i-am prezentat un rezumat al nemultumirilor noastre vis a vis de lipsurile constatate ne-a raspuns ca putem pleca daca nu ne place, in conditiile in care eram un grup cu un copil de 10 ani si 3 batrani cu varste intre 75-79 de ani) - ulterior, receptionera si-a permis sa dezinformeze site-ul de unde am facut rezervarea online pretinzand ca nu ne-am prezentat [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Durău? / DURĂU
- IULIE, 2017
- de: Daniel Dam. [17.08.17]
[Hotel Cascada] Restaurant nota 2
Am fost la acest restaurant Cascada care arată destul de ok din exterior... dar atât... ospătarii nu au nici o vină că arată de parcă ar fi certați cu apa, în fine, problema e că 3 persoane din 5 câți eram, au mâncat mici care erau cruzi oarecum și serviți foarte prompt și rapid de parcă ne grăbeam, apropo restaurantul era aproape gol, noi și încă o masă... PROBLEMA e că am făcut intoxicație alimentară, cei 3 am fost varza... crampe, vomă, diaree, frisoane, [...] — vezi review
[Alte] Excursii opționale din Katerini / PARALIA KATERINI
- IULIE, 2017
- de: viki68r [17.08.17]
- RECOMANDĂ
Scopul sejurului in Paralia
Avea dreptate cine spunea ca Paralia Katerinis e poarta de intrare in Grecia pentru cel ce vine pentru prima oara, mai ales daca nu e cu masina, dar vrea sa vada cate putin din frumusetea acestei tari. Altfel statiunea in sine pare a fi, ca organizare, o sora mai mare si mai bogata a dragelor noastre Venus, Eforie etc. Pentru cine doreste doar soare, plaja mare, relaxare, sejur intr-una din insule este ideal mai ales ca in cateva ore, cu avionul esti acolo. Noi eram din start hotarati sa [...] — vezi review [+11 poze]
Casa memorială Avram Iancu [Incești] / VIDRA [AB]
- IULIE, 2017
- de: sunflower [17.08.17]
- RECOMANDĂ
Acasă la Avram Iancu
Motto:"Ultima mea voință! Unicul dor al vieții mele e, să-mi văd Națiunea mea fericită, pentru care după puteri am și lucrat pâna acuma, durere fără mult succes, ba tocmai acuma cu întristare văd, că speranțele mele și jertfa adusă, se prefac în nimica. Nu știu câte zile mai pot avea; un fel de presimtire pare că mi-ar spune, că viitorul este nesigur. Voesc dară și hotarât dispun ca, dupa moartea mea, toată averea mea mișcatoare și nemișcatoare să treacă în [...] — vezi review [+28 poze]
Descoperă Valea Arieșului / Țara Moților / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
- IULIE, 2017
- de: Robotzel* [17.08.17]
- RECOMANDĂ








