Impresii și recomandări [pag. 2968 / 10896]
Afișate impresii [29671 - 29680] din total 108954 impresii
Aquaria Aparthotel 3 / SUNNY BEACH [Slanchev Briag]
- IULIE, 2017
- de: traian.leuca † [23.08.17]
- RECOMANDĂ
Destul de bine la Aquaria Aparthotel
Anul acesta am ales, la rugămintea uneia din fetele mele, să fac un sejur la mare în Bulgaria. Fiind prea în scurt, cu greu am găsit pe Booking.com un loc de cazare convenabil ca staţiune şi raport bun calitate-preţ. După căutări multiple m-am oprit la Aparthotel Aquaria din staţiunea Sunny Beach. Chiar dacă nu se află preaaproape de plajă, m-a atras preţul şi aprecierea de ”fabulos” dată de turişti pe Booking. Amplasarea Hotelul se află în partea de sud a [...] — vezi review [+21 poze]
Excursii opţionale din Skiathos / SKIATHOS
- IULIE, 2017
- de: dorgo [23.08.17]
- RECOMANDĂ
Skopelos Town
Filozofii “skiatoskopelice” Nu pot sa-nchei serialul despre insula Skiathos, fata sa va descriu o scurta excursie “auto-optionala” prin Skopelos-town. Oras prin care am mai poposit in urma cu doi ani, timp de doua ore, si care este si o “halta culinara” in frumoasa croaziera muzicala “Mamma Mia Tour”, ce ne poarta pe urmele unei formatii celebre si vedete de cinema, ce-au ales ca decor, salbaticia acestei insule, Skopelos. In Skopelos am ajuns cu feribotul intr-o ora si [...] — vezi review [+24 poze]
Unde mâncăm în Slatina și împrejurimi? / SLATINA [OT]
- IULIE, 2017
- de: DORICA [23.08.17]
- RECOMANDĂ
El Preda - gastronomie olteneasca si... nu numai!
Vreau sa scriu citeva rinduri, neaparat, indubitabil, despre EL PREDA-SLATINA-OLT. Cred ca am spus corect numele, luindu-ma dupa un afis, de pe usa, programul unitatii, neexistind o firma, mare, vizibila. Fac naveta-DRAGASANI-BUCURESTI, pe fiecare luna, de aprox. 1 an, de cind s-au schimbat niste reguli, nu stiu din ce motiv, trebuie sa iau tratamentul, personal, de acolo. Asa ca, vrind-nevrind, ,,incalec, pe caii-putere'', din dotare si... la drum. Fac multe popasuri, necesare soferului, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- IULIE, 2017
- de: Dana2008 [22.08.17]
- RECOMANDĂ
Storceag de morun delicios la restaurantul pescăresc 'Cherhana Venus'
Deodată cu cheia camerei, de la recepție, am primit și două vouchere care ne ofereau un discount: unul pentru șezlonguri pe plaja Perla Venusului și celălalt pentru Cherhana Venus, unde beneficiam de o reducere de 9% din total consumație. Bucurie mare, eu de acasă mi-am exprimat dorința de a servi câteva din preparatele de la Cherhana. Vlia Călțun (vezi impresii), unde am fost cazați, se află pe strada Gheorghe Țuțuianu nr. 1B. Cherhanaua Venus este pe aceeași stradă, la [...] — vezi review [+40 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- IULIE, 2017
- de: Talibanu [22.08.17]
- NURECOMANDĂ
Phoenicia atat de romanesc...
Sunt la al doilea sejur consecutiv apartament superior Opal. Impresiile sunt din ce in ce mai proaste. Hotelul e intr-o degradare accentuata, la fel ca bun simtul stuff-ului. Mancare cu mucegai 2 cm (prajituri) In baie mucegai igrasie, geamuri mizerabile, WC-ul stropeste in exterior cand tragi apa etc. Ceea ce vreau sa povestesc este altceva: Cum am ajuns am constatat ca usa nu se inchidea. Motivul: lamela care tinea limba broastei era stricata. Fusese rupta apoi montata invers ca [...] — vezi review [+2 poze]
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- IULIE, 2017
- de: Tacalin [22.08.17]
- NURECOMANDĂ
Concediu ratat
Hoție! Hoție! Hoție! Bataie de joc la o gramada de bani dati. Hotel de cel mult 2 stele, trist, plin de gresie peste tot. Bauturile toate diluate. Program artistic o tentativa. Mancarea absolut execrabila. Efectiv nu am avut ce sa mancam. La interpelarea''sefului de sala'', am primit niste raspunsuri naucitoare si un piure de cartofi din fulgi si 3 bucati din piept de pui pe gratar. Mentionez faptul ca erau foarte multi turisti nemultumiti de mancare. Dezastru total! A fost cea [...] — vezi review
Plaja Vadu / CORBU / CAPUL MIDIA
- IULIE, 2017
- de: olteanul2010 [22.08.17]
- RECOMANDĂ
Plaja noastra favorita din Romania
Cred ca am descoperit aceasta plaje in 2012 cand am fost invitat de un prieten din comuna Sacele (CT). Am fost mereu impreuna cu acesta la aceasta plaje in anii care au urmat in diverse zile ale saptamanii, de regula la sfarsit de iulie pentru a face o pregatire pentru Grecia. Am citit cu atentie toate postarile din aceasta rubrica in unele ma regasesc in altele nu. Drumul este destul de bine descris de unii colegi AFA. Noi am fost mereu cu masina prietenului (BMW X 3) care cunoaste foarte [...] — vezi review
La pas prin Gradina Botanică / IAȘI
- IULIE, 2017
- de: CATAAS [22.08.17]
- RECOMANDĂ
Serele din Grădina Botanică Iaşi
Interesele personale şi cele de servici mă aduc cel puţin o dată pe an la Iaşi. In ciuda zilelor toride vară şi a oboselii acumulate de multe ori, nu ratez niciodată o plimbare în Grădina Botanică din Iaşi şi în special la serele ei. Acestea cuprind mai multe sectoare, unele mai vechi sau mai noi, permiţând vizitatorului să admire tot soiul de plante de pe la noi şi în special de pe alte meridiane ale globului. Ce lipseşte este timpul necesar să le admiri suficient pe [...] — vezi review [+20 poze]
Cupidon Hotel 3 / SATURN
- IULIE, 2017
- de: ionelmarius [21.08.17]
Un hotel din secolul trecut
Un hotel prost administrat de cei doi "directori" depasiti din toate punctele de vedere: - restaurantul care mirosea ca si cea mai jalnica cantina, cu usi larg deschise in care mai venea uneori un caine vagabond (culoare alb cu negru se pare de la magazie!?!); - tavile pentru transportul mancarii erau tot timpul ude si uleioase; - mancarea era fie foarte sarata, fie foarte acra. Totdeauna cartofii indiferent cum erau gatiti aveau vechime... mare. Spaghetele musteau in apa... etc. - multe [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- IULIE, 2017
- de: Bia710 [21.08.17]
- NURECOMANDĂ







