Impresii și recomandări [pag. 2965 / 10896]
Afișate impresii [29641 - 29650] din total 108954 impresii
Sfaturi utile pentru vacanța la Viena / VIENA
- IULIE, 2017
- de: RoxanaGRS [07.09.17]
- RECOMANDĂ
Viena - sfaturi utile
Pentru că @Vladix18, cu poveștile lui amuzante și antrenante despre vacanță, mi-a produs un dor deosebit de Viena, și pentru că de-abia m-am întors (de vreo 2 luni) din frumoasa capitală, m-am hotărât să scriu și eu despre unul dintre orașele mele de suflet (alături de Roma și Madrid). Voi amesteca puțin obiectivele văzute și re-văzute anul acesta cu cele văzute în alte vizite mai vechi. Pentru că, așa cum bine observa @Mihai18, orașul ăsta dă dependență, dar rău [...] — vezi review
Descoperă Amsterdam şi împrejurimile / AMSTERDAM
- IULIE, 2017
- de: 1210andrei [06.09.17]
- RECOMANDĂ
Nu chiar ca in poze, dar tot frumos...
Al patrulea an de city break-uri pentru noi a inceput in primavara cu Lisabona, pe care am prins-o cu putin timp inainte de plecare si la un super pret. De ceva vreme urmaream si misteriosul Amsterdam, pe care l-am achizitionat cand ne asteptam mai putin, undeva prin luna mai... Trecand peste aceste detalii de introducere, zic sa incepem aventura de 6 zile in capitala de distractie a Olandei. Am mai citit cateva review-uri, unele si de aici care au fost ok, altele de pe bloguri de [...] — vezi review [+55 poze]
Unde mâncăm în Eforie Nord? / EFORIE NORD
- IULIE, 2017
- de: black_mamba [05.09.17]
- RECOMANDĂ
Mancare buna, curatenie si preturi omenesti la Caredy
Am servit de 2 ori masa la Caredy. Nu am avut recomandari, nu am stiut de terasa, insa am mers pe faleza pana la un restaurant care ne-a inspirat incredere. Caredy este un melanj intre autoservire si restaurant: daca nu ar avea linia de "impinge tava", ai zice ca este un restaurant. Mancarea este foarte buna si sunt convins ca au bucatari din Ardeal. De altfel, si personalul de la servire avea un accent ardelenesc in vorbire. Am mai mancat in Ardeal si am regasit gustul si satietatea [...] — vezi review
Cazări diverse, la particulari [?] / SULINA
- IULIE, 2017
- de: ioonotz [04.09.17]
- NURECOMANDĂ
Apartament vis-a-vis de Casa Mirela
Am fost intr-un apartament de vis-a-vis de casa mirela, in locuinta doamnei Flori. Pentru 7 nopti, eram 4 pesoane si am plecat total dezamagiti deoarece am constatat ca doamna ne umbla in camere, la inceput nu exista cheie, dupa o discutie mai aprinsa, ne-a dat cheia, apoi dupa 2 zile ne-a dat si telecomanda de la AC, mentionand sa nu il tinem mult timp pornit. Bucataria ultilata, insa nu era permis sa gatim la aragaz, dusul era stricat si cat timp am stat nu a facut nimic in acest sens, [...] — vezi review
Pensiunea Steluța [?] / EFORIE NORD
- IULIE, 2017
- de: black_mamba [04.09.17]
- NURECOMANDĂ
Pensiunea Steluta - Eforie Nord: fereasca Dumnezeu si Maicuta Domnului!
Datele problemei: 2 adulti cu bratari la Neversea (Constanta). Luate in timp scurt, cu 1 zi inainte de deschiderea festivalului, nu am mai gasit locuri de cazare in Constanta/Mamaia, urmatoarea destinatie mai aproape a fost Eforie Nord. Auto propriu. Asadar, facem rezervare la o alta facilitate care, dupa vreo 2 ore, ne suna si isi cere scuze, dar rezervarea se anuleaza pe motiv de camere lipsa. Cautam si gasim Pensiunea Steluta. Ne-am dat seama ca e cam praf, nu aveam nici asteptari foarte [...] — vezi review
Descoperă Râșnov și împrejurimile / RÂȘNOV
- IULIE, 2017
- de: Yersinia Pestis [04.09.17]
- RECOMANDĂ
Turism de-un week end și un plin de benzină: Râșnov și pe-acolo
Bancul review-ului, fără nicio legătură cu destinația de vă scriu eu despre ea. [...] — vezi review [+17 poze]
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
- IULIE, 2017
- de: cristina47* [03.09.17]
- NURECOMANDĂ
Daytona Beach, terasa - restaurant cu autoservire
Dupa ce am testat, de Rusalii, statiunea Jupiter (vezi impresii), unde nu mai fusesem din tinerete, si am plecat oarecum dezamagita de-acolo, mi-am zis, sa incerc sa vad cum e si la Neptun, perla statiunilor de odinioara. Stiam ca plaja e departe, insa am zis ca merge o plimbare, chiar si pe aleea La Steaguri, fiind flancata de cele doua lacuri superbe. Prima dezamagire au fost lacurile. Anul trecut, am facut o plimbare pe faleza, si lacul Neptun II era populat de lebede, de ratuste, de [...] — vezi review [+18 poze]
Unde mâncăm în Câmpulung și împrejurimi / CÂMPULUNG-MUSCEL
- IULIE, 2017
- de: adrianbogdan [03.09.17]
- RECOMANDĂ
Pastravaria Namaiesti , de tinut minte!
Mi-a placut cadrul natural in mod deosebit si de aceea zic sa spun cateva vorbe despre Pastravaria Namaiesti pentru ca apreciez eu ca merita o vizita. Sa nu va imaginati totusi ca totul a fost la superlativ dar asezarea ei intr-o zona superba la aer curat de munte in vecinatatea Muntilor Iezer Papusa ma face sa ma gandesc la o revenire... Deci, intr-o frumoasa zi de iulie mi-am luat fratele si cumnata + noi doi si am apucat drumul Targovistei unde am vizitat cateceva, apoi am luat-o spre [...] — vezi review [+16 poze]
La pas prin Avrig şi împrejurimi / AVRIG
- IULIE, 2017
- de: AZE [02.09.17]
- RECOMANDĂ
Sebeșul de Jos și Sebeșul de Sus
Cine a făcut hora în deal? Slugile lui Brukenthal. Cine a făcut hora în vale? Slugile măriei sale. Noi, țăranii de la munte n-avem nici găini prin curte. Noi țăranii de la sate Ziua, noaptea noi muncim Numai birtul să plătim. Vai de noi ce am ajuns N-avem nici mălai de-ajuns De-om mânca frunză de fag Nu mai vrem să fim iobagi! A sosit ziua măi frate, Să ne facem noi dreptate! Decât slugă la ciocoi, Mai bine ciobani la oi. Decât slugă la [...] — vezi review [+34 poze]
Casa de Vacanță Liubliana 3 / DUBOVA
- IULIE, 2017
- de: Mirabell [31.08.17]
- RECOMANDĂ







