Impresii și recomandări [pag. 2976 / 10896]
Afișate impresii [29751 - 29760] din total 108956 impresii
Vacanța în Hurghada / HURGHADA (orașul)
- IULIE, 2017
- de: gcristian [07.08.17]
- RECOMANDĂ
O experienta de viata!!
Pentru concediu de vara am ales Hurghada! Am zburat cu Egyptair, a fost ok doar ca a plecat cu intarziere din Milano si am pierdut zborul spre Hurghada, dar ne-au oferit bilete la urmatorul zbor si cazare in Cairo!! Avioanele sunt la fel ca la ryanair doar ca mai mult loc, filme in timpul zborului, radio, mancare si bautura, eu zic ca isi merita banii si e o companie ok!! Cand am ajuns in Hurghada am luat taxi spre hotel, in jur de 10$, viza se obtine lejer in aeroport 25$! Hurghada e un [...] — vezi review [+9 poze]
Excursie Transfăgărășan / TRANSFĂGĂRAȘAN
- IULIE, 2017
- de: Floryn81 [07.08.17]
- RECOMANDĂ
Două zile pe Transfăgărăşan
Transfăgărăşanul a fost de fiecare dată pe lista noastră pentru concediile din ultimii ani. Am ajuns acolo în urmă cu doi ani, însă ne-am dorit să parcurgem din nou spectaculosul drum atât de apreciat pentru peisajele sale. Acest lucru s-a întâmplat pe la jumătatea lunii iulie, când ne-am avântat către culmile Făgăraşului, alegând să urcăm dinspre partea sibiană. Am avut şi un scop pentru care am abordat ascensiunea dinspre Cârţişoara: ne-am dorit să ajungem în [...] — vezi review [+50 poze]
Vacanța în Milano / MILANO
- IULIE, 2017
- de: gcristian [07.08.17]
- NURECOMANDĂ
Groaznic in Milano
In luna iulie am ales sa merg in concediu in Hurghada (vezi impresii)! Am ales sa merg cu avionul de la Timisoara la Milano si apoi sa merg pe celalalt aeroport Malpensa de unde sa merg cu Egyptair pana la Hurghada cu escala la Cairo! Am ales acesta combinatie deoarece am vrut sa vizitez si Milano, dar alegerea a fost proasta! M-am documentat pe net de la oameni cum se ajunge mai ieftin de la aeroportul Bergamo la Malpensa si majoritatea spuneau varianta cu mijloace de transport in comun si [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Sarti / SARTI [Sithonia]
- IULIE, 2017
- de: kafer [07.08.17]
- RECOMANDĂ
13 zile sejur in Sarti bratul Sithonia Grecia
Buna ziua Tuturor, La capatul unui an solicitant si mereu parca din ce in ce mai greu fata de cel anterior am ajuns sa efectuez cu familia si mult indragita vacanta binemeritata, care conform traditiei ultimilor 3 ani incepind cu 2014 a a fost efectuata iarasi in Grecia. Bine dar unde in Grecia? Daca in ultiim 3 ani am efectuat 2 excursiiin Thasos si una in Stavros acum ne-am hotarit sa coborim un pic mai jos pe bratul din mijloc Sithonia, in localitatea Sarti. Conform traditiei [...] — vezi review [+8 poze]
Dolphin Marina Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- IULIE, 2017
- de: Valentin Val [07.08.17]
- NURECOMANDĂ
O vacanță dulce - amară. ????
Sa va povestesc cate ceva din experiența noastră la hotelul Dolphin Marina din Constantin și Elena. Am petrecut un concediu in perioada 26.07-02.08.2017 la acest hotel împreună cu inca o familie fără copii, noi fiind o familie cu un copil. Cost 1150 euro (4,5 lei/ euro) Hotel - prima impresie O poziționare bună dar de vede de afară că nu e renovat de ceva vreme, tencuiala fiind decolorată. Am fost cazați destul de repede, personal amabil. Pe când ne aflam pe coridoare [...] — vezi review [+24 poze]
Unde mâncăm? Taverne în zona Vasiliki / VASILIKI
- IULIE, 2017
- de: dianamea [07.08.17]
- RECOMANDĂ
Taverna Pondi
Tocmai ce ne_am intors dintr_un sejur de 2 saptamani in Vasiliki, Lefkada. In prima saptamana am mancat in fiecare seara la cate o taverna din Vasiliki. Nu am fost multumiti deoarece preturile erau mari, portiile mici, timpul de asteptare mare, mancarea nu cine stie ce, dar amplasamentul pe malul marii excelent. Cea mai proasta alegere a fost cand am mers la o pizzerie, unde am comandat pe langa pizza si un "mix de fructe de mare" la pretul de 14,50 eur portia. Dupa mai mult de o ora de [...] — vezi review [+3 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- IULIE, 2017
- de: Criystina86 [07.08.17]
- NURECOMANDĂ
[hotel Meduza] Bataie de joc este acest hotel
Cazarea s-a facut la ora 15. Stiam ca in acest hotel camerele sunt minuscule, dar parca impactul vizual a fost mai mare. Patul matrimonial sunt de fapt doua paturi unite care se pot desprinde, oricand in timpul noptii si sa te trezesti pe jos. Aerul conditionat care atarna deasupra oglinzii era m i z e r a b i l. Perdelele inca si-au pastrat izul comunist. Spectacol exista 24/24, deoarece peretii NU sunt izolati si auzi ce zic si ce fac vecinii de la 2-3 camere mai incolo. Mancarea este de [...] — vezi review
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2017
- de: Marius Slevas [07.08.17]
- RECOMANDĂ
Casa Leul, locul unde omenia e la ea acasa si voi reveni cu drag
Am ajuns la Casa Leul din Jupiter in luna iulie 2017. Obositi de pe drum, am fost intampinati cu caldura de insisi proprietarii pensiunii, care ne-au oferit un loc de revenire si o cafea minunata, servita cu mult suflet. Domnul Lucian N., proprietar de pensiune si gentilom de vita veche, a facut dirigentele pentru a fi cazati in conditii mult peste pretul platit. Aer conditionat, camera cocheta, curata, atmosfera familiara, recepie ceas, condusa de next generation, Maria si Costi, loc de [...] — vezi review
Plajele insulei Skiathos / SKIATHOS
- IULIE, 2017
- de: dorgo [06.08.17]
- RECOMANDĂ
Plajele salbatice din Skiathos (I)
Salutari caniculare tuturor! Pasajul de Nord-Vest din Arctica Am sa incep cu o istorioara ce-o sa va mai racoreasca un pic. Cand eram si eu de-o schioapa, am citit o carte despre cucerirea Polului Sud, apoi, a Polului Nord si mai apoi, dupa ce si-au satisfacut orgoliile, oamenii s-au gandit si la lucruri practice. La “Pasajul de Nord Vest”, drum printre banchize, care ar fi legat Oceanul Atlantic cu Oceanul Pacific, prin nordul Canadei. Greu de gasit perioada propice traversarii din [...] — vezi review [+26 poze]
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- IULIE, 2017
- de: Diti [06.08.17]
- RECOMANDĂ









