Impresii și recomandări [pag. 3304 / 10898]
Afișate impresii [33031 - 33040] din total 108974 impresii
Olympus Thea Boutique Hotel [Platamonas] 4 / NEI PORI / PLATAMONAS
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: turist2016 [07.09.16]
- NURECOMANDĂ
Mizerabil
Intampinati cu toaleta murdara, paturi cu fire de par ale altor persoane, lenjerie de pat cu gauri, sistem de climatizare neigienizat, filtre nespalate, sub paturi necuratat de luni de zile, rama oglinzii si a spatarului de la pat cu praf de 1cm! Am solicitat o intalnire cu managerul hotelului caruia i-am impartasit faptul ca in 2013 a fost un sejur "wow"! Raspunsul acestuia a fost unul nonsalant cu mentiunea ca va trimite pe cineva sa schimbe lenjeria! Dupa amiaza era aceeasi lenjerie insa [...] — vezi review
Inițiative de suflet AmFostAcolo / INIȚIATIVE AFA
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: mishu [07.09.16]
Iasi - Locuri si Oameni
Asa cum spunea Camelia (@roth) aici in ecoul din 05.09 urmatoarea zi avea sa zburam la Iasi, destinatia noastra - copiii din sectia de oncologie a spitalului Sf Maria. Emotii? - da, multe de tot si nu cred ca am dormit 3 ore in acea noapte. In fine dimineata (pe racoare) paseam pragul aeroportului Henri Coanda pentru a incaleca un cal nazdravan care ca vantul si ca gandul avea sa ne duca in mai putin de o ora la 300 de km departare, si iata cum la ora 8.30 dimineata ne bucuram deja de [...] — vezi review [+94 poze]
Unde mâncăm în Veliko Tarnovo? / VELIKO TARNOVO
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: Mircea P [06.09.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurant ”Etno” – nu, nu și nu!
La întoarcerea din Grecia am trecut prin Veliko Tarnovo, în ideea că ne dezmorțim puțin și mâncăm ceva... tradițional. Am ales în grabă restaurantul ”Etno”, cu titlu incitant, nu foarte aglomerat (trebuia să ne dea de gândit!), cu terasă și vedere interesante. Meniu, deși stufos s-a dovedit a se limita la câteva sortimente de mâncare, departe de a fi tradiționale. Am fost nevoiți să alegem paste, shish taouk (sâc!) și eu, istețul, o specialitate locală ce s-a [...] — vezi review [+1 poze]
Delta Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: Gabriela I [06.09.16]
- NURECOMANDĂ
Dezamăgitor!!! Evitaţi!
Este considerat un hotel pt familisti ce ofera servicii bune la preturi acceptabile. Eronat! Nu intentionez sa mai imi duc vreodata copilul acolo si nici macar eu ca adult nu am ce sa caut acolo. Am fost cu un bebelus de 10 luni, dar nici pt adulti hotelul nu ofera nimic. Jos arata ok, problema e cand ajungi in camera. Sa o luam punctual: - camera e mica, mobila masiva si veche din anii '80-'90 nefunctionala si darapanata. Scaunul din camera rupt, 2 paturi lipite darapanate si cu obisnuita [...] — vezi review
Descoperă Kavala și împrejurimile / KAVALA
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: Mircea P [06.09.16]
- RECOMANDĂ
Kavala: minunat!
Am ales Kavala ca destinație a unei evadări de câteva zile din cotidian și dintre sufocantele betoane bucureștene. Avea toate ingredientele unei destinații ideale: mare (în primul rând), istorie, cultură... taverne cu mâncare tradițională. Dar orașul ne-a depășit așteptările. Dar, revenind la chestiuni concrete... Drumul: cea mai importantă parte este traversarea Bulgariei. Noi am ales să plecăm noaptea, asistați de un GPS. Cum era de așteptat, prima surpriză a fost [...] — vezi review [+4 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: MihaelaPS [06.09.16]
- RECOMANDĂ
Poate nu suntem prea pretențioși
Dar noua ne-a plăcut la Phoenicia. E drept ca am ajuns acolo pregătiți pt ce e mai rău. Întâi am greșit parcarea-am intrat la luxury-dar cel de acolo a fost foarte drăguț, ne-a îndreptat spre Recepție si ne-a spus ca putem lua mașina mai târziu. La Recepție a durat cam 5 minute, am fost întrebați dacă avem vreo preferința de etaj sau bloc-nu am avut- si ni s-a dat un apartament la et 3 in Rubin. Cu vedere la mare, lac, piscine. Îmi place apa. Dimineața era o plăcere sa ne [...] — vezi review [+4 poze]
Pension La Castel 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: ariadnna [06.09.16]
Departe de cetate, strada urata si dosita
Pensiunea isi face reclama pe portalurile de rezervari ca fiind pozitionata la poalele Dealului Cetatii, la 500m de Turnul cu Ceas. In realitate, pensiunea se afla pe o strada dosita si destul de urata raportat la ce inseamna Sighisoara, la 1 km de cetate/Turnul cu Ceas. Am constatat aceasta cu maxima frustrare dupa un drum de 6 ore, cu doi copii mici care abua asteptau sa ajunga in cetate. Decizia logica a fost sa fac pe loc rezervare in alta parte si sa plec de acolo. Baiatul care s-a [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: ramona1986 [06.09.16]
- RECOMANDĂ
Foarte frumos
Buna ziua! Dupa ce am citit mai multe pareri pro si contra despre Hotel Modern, m-am gandit sa scriu si eu cateva randuri... In prezent suntem cazati la acest hotel si suntem f multumiti. Este adevarat ca atunci cand am ajuns am avut probleme cu locul de parcare din cauza ca hotelul este plin si parcarea este mica. In fata hotelului este o parca cu plata, nu stiu cui apartine dar nu cred ca este a hotelului si este goala... da, da stiu... e cu plata, nu se pune;). Am ajuns la ora 8 si... cu [...] — vezi review
Descoperă Lloret De Mar / LLORET DE MAR
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: am2lei [06.09.16]
- RECOMANDĂ
7 zile în Lloret de mar
Concediu de odihnă împreună cu soția. Venim din Germania, unde și locuim. Zbor 100 Euro cu Ryanair fără bagaj de cală, aterizare pe Girona. Prima impresie când am coborât din autobuz este că mă aflu la Eforie Nord. Nu există tarabele clasice, însă magazinele le țin locul cu mândrie. Toate "tarabele" sunt deținute de indieni, care sunt foarte insistenți și nu poți intra într-un magazin fără să nu cumperi ceva. Am fost asaltat cu reduceri spectaculoase de preț- [...] — vezi review
O zi în Cisnădie & Cisnădioara / MĂRGINIMEA SIBIULUI
- SEPTEMBRIE, 2016
- de: AZE [05.09.16]
- RECOMANDĂ







