Impresii și recomandări [3305 / 10898]

Afișate impresii [33041 - 33050]
Unde mâncăm în Galați? / GALAȚI
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: Zoazore [05.09.16]
  • RECOMANDĂ

Vărsătorul şi Zânele Bune ale Dunării

Aquarius-Vărsătorul bleu-alb care domină Dunărea, m-a cucerit de la prima citire a articolului lui @crismis de aici Un restaurant dedicat zodiei mele… Uau! Cum o fi? Și visam, și mai priveam pozele… Ce frumos este... Albastrul ăla de-mi place mie mult... Să plutesc pe Dunăre, s-ajung la această bijuterie... Dunăre... Vărsător... Sunt brăileancă! Mărturisesc asta cu mândrie! Dunărea-mi curge prin vene, o iubesc, dar ajung atât de rar, încât tânjesc s-o văd! Și [...] — vezi review [+18 poze]
Casa Tudor [Vama Veche] 2 / VAMA VECHE / 2 MAI
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: Paula56 [05.09.16]
  • NURECOMANDĂ

Vacanta cu probleme

A fost groaznic. Am fost dati afara a 2-a zi pentru ca am fi facut galagie, iar vecinii s-au plans ca i-am deranjat pana la ora 5 dimineata. Nu am primit niciun ultimatum sau ceva. Ni se putea spune foarte frumos ca e un loc unde s-au cazat multe familii si ca nu putem face prea mult zgomot. Peretii sunt atat de subtiri incat am auzit cum a descuiat cineva usa si a intrat in camera sa, de parca era in aceeasi camera cu mine. Ni s-au facut observatii de doua ori, una la 10, respectiv 11 [...] — vezi review
Elegant Spa Hotel 3 / BANSKO
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: cris. [05.09.16]
  • NURECOMANDĂ

De evitat

Am facut o rezervare de 1 noapte la Elegant Lux Hotel, in Bansko, la intoarcerea din Grecia. Promovarea cu lux de avantaje si nr de " stele" (4 la numar), ne-au facut sa il alegem. Dupa cautari nereusite pe GPS- care refuza cu incapatanare sa gaseasca strada respectiva - am reusit in final doar cu coordonatele sa ajungem la Elegant Lux Hotel. Predam rezervarea si actele, cand surpriza, ni se spune ca suntem cazati peste strada (neasfaltata) la Elegant Spa Hotel, fara parcarea prevazuta. [...] — vezi review
Bicaz Pirates Resort Hotel 3 / MAMAIA

Un hotel decent

Am ajuns la acest hotel la inceput de septembrie, impreuna impreuna cu sotia si fetita noastra, de 7 luni. Hotelul a fost ales datorita pozitiei, practic pe plaja, review-urilor si pretului. Stiu ca hotelul a fost cumparat de la BCR anul acesta si ca s-a incercat si o renovare (vizibil cu ochiul liber printre altele s-au inlocuit veiozele, mocheta, televizoarele si sa reamenajat putin receptia), cu toate ca hotelul beneficiase cu cativa ani inainte de o renovare din partea bancii. Hotelul [...] — vezi review
Kompleks Kavarna Hills Apartment 3 / KAVARNA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: rlg [05.09.16]
  • NURECOMANDĂ

Kavarna Hills Apart Hotel - Frumos in statiune, dar in hotel dezastru

Ajuns la Kavarna Hills Apart Hotel am primit un studio. Acesta era la ultimul etaj in blocul 4. - Parcarea - desi acoperita, locul este destul de stamt, grija mare la parcare, mai ales ca bulgarii fac economie la becuri in acest loc. Mult praf pe jos pe care inevitabil il plimbai pe papuci pana in camera sau masina. - Blocul cu apartamente - Scorojit, multa mizerie in interior si la lift. - Camera - Destul de mare studioul, dar mizerabil, in bucatarie resturi de alte persoane cazate, [...] — vezi review [+7 poze]
Capitol Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: Pallgaby [04.09.16]
  • NURECOMANDĂ

Cel mai infect hotel

Am aterizat din intamplare in acest "minunat" hotel din dorinta de a mai petrece doua zile insorite la plaja... nu voi mai repeta experienta in aceasta locatie. In primul rand este exclus familiilor cu copii. Am fost cazati la etajul 12 iar balcoanele au un fel de gauri lungi si ciudate, pozitionate la inaltimea perfecta pentru un copil de 2 anisori. Al meu nu a pus piciorutul in balcon. Dar... surpriza... balconul este singura cale de a aerisi camera deoarece geamurile sunt fixe... asa [...] — vezi review
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA

Recomand

In primul rand trebuie sa recunosc ca am fost un pic retinut din cauza unor comentarii. Incepand cu cazarea la receptie nu am ce reprosa (fiind final de sezon ma asteptam la persoane plictisite de viata, totusi zambetele erau autentice), camera arata foarte bine pentru 3 stele in romania avand in vedere ca am luat multe tepe, nu degeaba m-am documentat pe amfostacolo. Prima oara cand am luat contact cu mancarea a fost la cina unde ma asteptam din nou sa vad fete plictisite si ifose de [...] — vezi review
Descoperă zona Padina [şi împrejurimile] / MASIVUL BUCEGI

Jeep Safari: traseu Cheile Zanoagei-lacul Bolboci-Padina-Pestera

Chiar daca pe calendar scrie deja septembrie, weekend-ul a fost unul inca de vara si un Jeep Safari in Parcul Natural Bucegi a fost o optiune excelenta. Imbarcarea in Jeep Wrangler s-a facut din Escapade Adventure Park, langa hotelul Cumpatu Sinaia. Prima oprire s-a facut la Cheile Zanoagei, urmata de o drumetie de 1 ora si jumatate prin aceste minunate chei, in lungime de cca. 2 km. Peretii formati din roci cristaline si sedimentare dezvoltate pe calcare jurasice creeaza un peisaj [...] — vezi review [+13 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

La Copac - cârciumă de jupâni

La Copac este o carciuma in adevaratul sens al cuvantului, situata in buricul targului, Bucuresti, pe strada Pitar Mos numarul 23. Se numeste astfel, deoarece in mijlocul terasei este un copac cu un trunchi absolut imens, cu 4 tulpini crescute din cea principala. Am descoperit carciuma asta acum vreo doua luni, dupa cateva ore de ,,gugalit ,,. Aveam nevoie de un restaurant bun cu terasa, cu preturi decente si mancare buna, pentru o iesire de ziua mamei mele. Cum la Journey, locul unde [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în Brăila și împrejurimi / BRĂILA
  • SEPTEMBRIE, 2016
  • de: Zoazore [03.09.16]
  • RECOMANDĂ

Surpriza pentru mama

Majoritatea traitorilor acestei lumi considera pizza o hrana fast food. Majoritatea minus o persoana: mama mea! Pentru ea, pizza e o “aroganta” la care ea nu are acces foarte des. Mamei mele ii place pizza. Mult! Dar nu-si cumpara, Prefera sa ia orice altceva, mai ales pentru mine si pentru Stefan. Pizza… eh… un vis frumos… Altadata! Asa ca eu, cand si cand, s-ai fac o bucurie ii mai cumpar . Ba cand vin de la piata, ba cand cobor din microbuzul de la Bucuresti si n-am bagaj mare [...] — vezi review [+8 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 3.231920003891 sec
    ecranul dvs: 1 x 1