Impresii și recomandări [pag. 2943 / 10896]
Afișate impresii [29421 - 29430] din total 108954 impresii
Descoperă Nessebar / NESSEBAR
- AUGUST, 2017
- de: incognito_icd [05.08.17]
- RECOMANDĂ
Nessebar, old town, tehnic
Buna prieteni! Chiar cand scriu sunt in Bulgaria si tocmai am fost in Nessebar, orasul vechi. Nu o sa va plictisesc cu cat de frumos, sublim, interesant ci o sa scriu strict tehnic, in ideea ca turistii care vor sa viziteze trebuie sa stie in ce directie sa apuce. Oricum am citit cele 48 de review. uri si tot orbeste m-am dus. Daca stati in Sunnt Beach mergeti pe drumul principal din statiune pana cand ajungeti la o intersectie mare semaforizata. Daca veniti pe E 87 e cam la fel, un [...] — vezi review
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2017
- de: ANILU [05.08.17]
- RECOMANDĂ
Restaurant Potcoava - Intâlnire foarte plăcută
Am vrut să ne întâlnim, să stăm la un pahar de vorbă. Între vacanța ei și vacanța mea, acum era momentul să ieșim la o terasă. Dar unde? Amândouă avem serviciul în aceeași zonă și să ne fie ușor să ajungem, ea a ales Restaurantul Potcoava, locația din Strada 9 mai, numărul 51, vis-a-vis de sala Rapid. Pe-o parte a străzii sunt blocuri și pe cealaltă parte case, într-o vilă, pe care nu prea o vezi, fiind mascată de curtea interioară, îmbrăcată în verdeață. [...] — vezi review [+20 poze]
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2017
- de: Pietraroiu [05.08.17]
- RECOMANDĂ
Un loc minunat
Recomand cu mare plăcere "complexul casa leul", atât familiilor cât și grupurilor de tineri. Personal amabil, curățenie de excepție, gazde primitoare și calde, tot timpul la dispoziția turiștilor. Mult spațiu de joaca pt cei mici, spații pt grătar pt cei mari, piscina, șezlonguri, wifi, parcare sigura. Sper sa reușim sa mai prindem loc și la anul!!! Mergeți cu încredere intr-un loc cu adevărat frumos și interesant, plin de activități interesante! Țin sa [...] — vezi review
Pensiunea Poiana Izvoarelor [Roșu, SV] 4 / VATRA DORNEI
- AUGUST, 2017
- de: Andradarox [05.08.17]
- NURECOMANDĂ
Mare dezamagire
Un sejur esuat! Cu exceptia peisajului din imprejurimile pensiunii, serviciile sunt deplorabile, personalul total dezinteresat, iar conditiile de 4 stele se apropie extrem de mult de cele de 2 stele, cu maxima indulgenta 3. Grupuri galagioase care urla pe terasa in miez de noapte, linistea ia-o de unde nu-i, foarte multa bataie de joc. Becuri arse si neschimbate, frigiderul nefunctional, TV-ul prinde doar 4 canale... Sfatuiesc evitarea acestei pensiuni care nu se apropie nici pe departe [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2017
- de: Ioana39 [04.08.17]
- RECOMANDĂ
Există loc pentru mai bine
Suntem pentru prima data la acest hotel, la care am constatat in aceeasi masura si aspecte pozitive si loc de imbunatatire. Ne-a plăcut foarte mult amabilitatea personalului, începând cu recepția, doamnele care asigurau curățenia, cei care aduceau saltelele la plaja. Clovnul Sica este un mare plus al acestui complex, copilul nostru a fost pur și simplu fascinat de el! Sunt și aspecte care nu ne-au plăcut -parcarea insuficienta, plaja plina de scoici sparte-cu siguranță exista [...] — vezi review
Descoperă Soroca și împrejurimile / SOROCA
- AUGUST, 2017
- de: Radix7 [04.08.17]
- RECOMANDĂ
Lumânarea Recunoștinței – un monument închinat neamului
Vizitând Soroca și Bălți am ajuns și la un monument inedit, relativ nou în peisajul Moldovei, Lumânarea Recunoștinței. Părerile sunt împărțite. Întrebând încoace și încolo care este semnificația acestei zidiri în piatră am primit tot atâtea răspunsuri, neoficiale, cum că monumentul înlocuiește fostele monumente distruse de sovietici de pe teritoriul țării sau că reprezintă flacăra vie a rezistenței naționale după 200 de ani de asuprire rusă sau că [...] — vezi review [+16 poze]
Elena Hotel 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- AUGUST, 2017
- de: shady [04.08.17]
- NURECOMANDĂ
Dezastru
Hotel Elena... o mare ţeapă. Vreau sa spun ca nu sunt deloc pretentios nici eu si nici familia mea. Cele mai urate servicii si cea mai mare nesimtire pe care am vazut-o vreodata. Mancarea sub orice critica. 3 feluri de mancare pe care le gaseai in fiecare zi. Nu au nici macar bunul simt sa inlocuiasca acele tavi pentru mancare goale... stateam si la o coada imensa si cand ajungeam nu aveam ce sa imi pun in farfurie pt ca tavile erau goale. Fructe putine, prune la greu de parca aveau livada [...] — vezi review
Carpaţi Hotel 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2017
- de: BMR [04.08.17]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire totala
am revenit dupa ce mai fusesem cazat aici si in august 2016... dezamagire totala si maxima... am prins o caldura pe care nu mi-o doream nici pe departe fiind satul de caldurile de acasa... liftul principal al hotelului se blocheaza cu tine când ti-e lumea mai draga... liftul secundar probabil va lua foc intr-o zi pentru ca panoul cu butoane de comanda este in permanenta incins de la un bec... in camerele 315 si 318 in care am stat nu exista aer conditionat dar nici nu puteam sa stau cu [...] — vezi review
Descoperă Balcic și împrejurimile / BALCIC
- AUGUST, 2017
- de: aden [04.08.17]
- NURECOMANDĂ
Mancare Balcic
In afara de ceva platouri sfaraind de grasime si amestecatura de legume in ulei + diferite carnuri posibil ramase de la altii..., in afara de astea, nu prea am avut ce manca. Cartofi prajiti congelati si fierti in ulei de dimineata si apoi incalziti la microunde, diferite feluri de mancare re-re-reincalzite, o ciorba de burta necomestibila, cupe de inghetata din categoria "cel mai ieftin" de la LIDL... CIca ciorba de burta nu e ca-n Romania. Pai daca 90% din turisti sunt romani, faceti-o [...] — vezi review
Onix Hotel [Rânca] 3 / RÂNCA
- AUGUST, 2017
- de: NicuPodar [03.08.17]




