Impresii și recomandări [pag. 3219 / 10897]
Afișate impresii [32181 - 32190] din total 108968 impresii
Forest Hotel [Den Helder] 3 / [ALTE ZONE]
- DECEMBRIE, 2016
- de: pyp392001 [24.12.16]
- RECOMANDĂ
Hotel Forest Den Helder, Olanda
Den Helder, un orasel mic olandez, pe coasta Marii nordului, e plin de turisti tot anul. Intamplarea a facut ca din iulie 2016 - decembrie 2016 sa lucrez pe marea nordului, 2 saptamani cu 2, si sa innoptez la hotelul Forest in drumul meu spre platforma ori spre casa. In Den Helder, cele mai populate hoteluri sunt Forest si Wienerhoff, amandoua la 100 de metri de gara. Foarte simplu de ajuns din aeroportul Schipol, amsterdam. Se ia trenul pana in Sloterdijk sau pana in amsterdam Centraal si [...] — vezi review [+12 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: liviu49 [23.12.16]
Leru-i ler
Plâng şi plâng şi iaraşi plâng... Pentru mine, din pacate, ajunul Craciunului de 47 de ani nu prea este ceva vesel. Chiar si firea mea vesela si zburdalnica se lasa coplesita, uneori, de amintirea mortii mamei mele si devin trist. Dar nu vreau sa va transmit tristetea mea, ci, pentru ca este vremea colindelor si a gandurilor bune, pe langa cele mai bune si sincere urari doresc sa va rog sa cititi aceste versuri: Vin colindătorii, cum veneau odată, leru-i ler Să colinde-n seara [...] — vezi review [+8 poze]
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [23.12.16]
Colind pentru un singur suflet, AFA
"Ce este Crăciunul? Este nostalgie pentru trecut, curaj pentru prezent și speranță pentru viitor. " Așa spunea în secolul XX Agnes Mae Pharo, o femeie obișnuită, artistă și mamă. Așa este la fiecare Crăciun al vieții noastre, ne amintim cu drag sau cu durere de Ajunul de altă dată, ne facem curajul de a trimite urări și cadouri, în timp ce adunăm în suflet speranțele că și noi vom fi iubiți de oameni și divinitate, că vom fi ajutați de ceilalți să trăim magia [...] — vezi review
Pensiunea 'Casa Ardeleană' 3 / PREDEAL
- DECEMBRIE, 2016
- de: Alexandraaaa [22.12.16]
- RECOMANDĂ
Super incantata!
Am fost cazați acolo timp de 4 zile. Mâncarea este nemaipomenita, meniu tradițional si accesibil la preț, camerele curate, piscina si sauna incluse in preț si deasemenea curate. Am rămas plăcut impresionați de locație si confort, dar cel mai mult ne a plăcut ospitalitatea cu care am fost primiți. Personalul foarte bine pregătit, ne-a stat la dispoziție mereu cu tot ce a fost nevoie, (ne a împrumutat si o geaca pentru a merge la pârtie deoarece nu eram așa bine pregătiți [...] — vezi review
Unde mâncăm în Brașov și împrejurimi / BRAȘOV
- DECEMBRIE, 2016
- de: mirunat [22.12.16]
- RECOMANDĂ
Casa Hirscher - alta parere
Am fost la Casa Hirscher pentru pranz la inceputul lunii decembrie 2016. Decorul? foarte frumos. Seara se aprind luminile si te simti ca intr-o sera. Servirea? Impecabila. Foarte de treaba chelenerii, iti recomanda ce sa mananci, nu am avut probleme sa nu avem ce manca. Preturile? Scump, foarte scump. Nu prea inteleg de ce este atat de scump, inteleg locatia centrala dar este prea mult. Inclusiv restaurantele de top au in timpul saptamanii meniul zilei la un pret rezonabil (20,25 lei), [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: Yersinia Pestis [22.12.16]
Lăsați copilul din inima voastră să iasă afară!
Uite, încep un review fără banc, ăsta e un act de mare curaj din partea-mi. Am ales calea asta pentru că va fi un review scurt, da, până și eu pot fi concis! Nu cred să existe sărbătoare mai emoționantă decât cea a Crăciunului, cea mai frumoasă poveste a copilăriei noastre. Dacă aveți răbdare și, da, de Crăciun trebuie s-aveți, uitați-vă-n inima voastră, orice inimă a unui om, indiferent cât de bătrân, ascunde inima unui copil: v-aduceți aminte nerăbdarea cu [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: mishu [22.12.16]
Cum sa castigi la LOTO
Suntem oameni, deci daca ati vazut acest titlu cred ca majoritatea dintre voi v-ati dus sa cititi articolul, acum trebuie doar sa va conving sa-l cititi, caci la LOTO nu joc, asta inseamna ca am castigat :) niste bani pe care daca i-as fi jucat i-as fi pierdut. Bun, ca am lamurit-o pe asta si au mai ramas cativa care nu au inchis articolul trebuie sa va spun despre ce vreau sa povestesc mai departe. Daca as spune ca este vorba despre mine, ati spune ca am cultul personalitatii si mi-ati spune [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Timișoara și împrejurimile / TIMIȘOARA
- DECEMBRIE, 2016
- de: cristina47* [20.12.16]
- RECOMANDĂ
De la Bucuresti la Timisoara, cu Ryanair: ieftin si sigur!
Timisoara este o destinatie foarte indepartata cu trenul, cu masina. De aceea, eu nu am fost niciodata. Auzisem numai lucruri frumoase despre Timisoara. Asa ca in momentul in care am aflat ca Ryanair va opera si intern, Bucuresti - Timisoara - Bucuresti, mi-am zis ca acum e momentul! Si intr-o zi, am cumparat biletele de avion cu 17.04 euros dus - intors, pentru ziua de 2 decembrie, vineri, cand erau cele mai ieftine bilete. Plus TVA 3.40 euros, total: 20.44 euros. Ce n-am inteles eu, a fost [...] — vezi review [+11 poze]
De vizitat în oraşul Buzău / BUZĂU
- DECEMBRIE, 2016
- de: Floryn81 [20.12.16]
- RECOMANDĂ
Plimbare prin municipiul Buzău (II) - modalități de petrecere a timpului liber
Acest articol reprezintă continuarea precedentului set de impresii, atunci când v-am prezentat mai multe ”monumente istorice” din municipiul Buzău și am încercat, prin intermediul scrisului și al fotografiilor, să vă însoțesc într-o plimbare imaginară pe străzile Buzăului, prin locurile încărcate de istorie și cultură ale orașului. În această a doua (și ultima) parte a prezentării municipiului Buzău voi realiza o trecere în revistă a locurilor din oraș unde vă [...] — vezi review [+34 poze]
Arion City Hotel 4 / VIENA
- DECEMBRIE, 2016
- de: miky74 [20.12.16]
- NURECOMANDĂ







