Impresii și recomandări [3223 / 10897]

Afișate impresii [32221 - 32230]
[Alte] Biserici, mânăstiri în București și împrejurimi / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Floria [05.12.16]
  • RECOMANDĂ

Biserica Sf. Gheorghe Nou - Ultima ctitorie brâncovenească

Cu puţin timp înaintea zilei în care Moş Nicolae, cu nemărginita sa bunătate, aşează în ghetuţele colorate ale copiilor bomboane şi în sufletele oamenilor mari, lumina sărbătorilor şi gânduri curate, am pornit prin oraşul meu în căutarea Moşului. Nu... nu l-am căutat în centrele comerciale decorate cu podoabe sclipicioase încă de la începutul lunii noiembrie, nu mi-am încărcat sacoşele cu prea multe cumpărături pentru că puiul meu e băiat mare... Ne-am oprit la [...] — vezi review [+12 poze]
City Matyas Hotel 3 / BUDAPESTA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: flor1n76 [05.12.16]
  • RECOMANDĂ

Cazare la Hotel Matyas

Recomand Hotelul Matyas pentru o cazare foarte aproape de centrul Budapestei. Hotelul are 3 stele si are doua tipuri de camere (cu vedere spre curtea interioara, cu vedere la bulevard si lateral spre Dunare). Nu dispune de o parcare proprie, dar ai doua variante de parcare: contra unei taxe de aproximativ 11 euro poti parca la cateva strazi distanta sau poti parca gratis doar in weekend in parcarea de sub podul de peste Dunare. La aceasta parcare ai vedere din camerele cu vedere la bulevard, [...] — vezi review
Salvator Hotel 3 / PRAGA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: flor1n76 [05.12.16]
  • RECOMANDĂ

Cazare la Hotel Salvator

Dupa sejurul de 3 nopti/4 zile in Praga revin cu cateva impresii despre hotelul Salvator - 3 stele - la care am fost cazati. Este un hotel foarte aproape de centrul orasului, unde se organizeaza targul mare de Craciun. De altfel, in foarte multe locuri din Praga sunt organizate mini targuri de Craciun (7-8 casute din lemn cu diverse produse traditionale si bineinteles vin fiert, brad impodobit si un țarc cu cate un ponei, un miel, un magar). Hotelul Salvator nu dispune de parcare proprie [...] — vezi review
Cramele Halewood - Pivnițele Rhein / AZUGA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: elviramvio [05.12.16]
  • RECOMANDĂ

Azuga și Cramele Halewood / Pivnițele Rhein

Din cât am citit, până acum s-a scris aici la comun despre pensiunea Rhein și pivnițele Rhein, fără a se face distincția. De fapt, ca importanță sunt întâi pivnițele Rhein, cu o istorie foarte lungă și apoi pensiunea Rhein, făcută de doar câțiva ani. Plus că pivnițele se pot vizita fără să stai la pensiune, tot așa cum poți fi cazat acolo și nu ești obligat să vizitezi crama. V-am povestit în articolul trecut despre pensiune, făcută inițial pentru grupuri de [...] — vezi review [+33 poze]
Castelele Peleș şi Pelişor / SINAIA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Lale [05.12.16]
  • RECOMANDĂ

O zi frumoasa la munte

Pentru ca am avut cateva zile libere la inceput de decembrie, pentru ca eram prea odihniti dupa 3 zile de stat in casa si pentru ca ne era dor de munte si de zapada, ne-am hotarat sa plecam o zi la munte. Zis si facut, sambata dimineata ne-am suit in masinuta cu sania in porbagaj, imbracati corespunator vremii de la munte si am plecat veseli catre Sinaia. Noua Valea Prahovei nu ne mai place de ceva vreme din cauza aglomeratiei si statului in trafic si chiar incercam sa evitam aceasta zona. [...] — vezi review [+4 poze]
Pensiunea Dor de Voroneț 4 / VORONEȚ
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: marius_is [05.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Loc frumos - Experienta ingrozitoare

Am ales aceasta locatie datorita notei mari de pe alt site de profil si de asemenea si comentariilor favorabile. Toata experienta neplacuta a inceput in momentul in care am solicitat sa facem un gratar (facilitate care aparea in descrierea de pe site-ul pensiunii si nu numai). Gazda a intrat in restaurantul pensiunii tipand ca daca nu ne convine sa plecam si reprosandu-ne ca de 2 zile facem doar scandal si distrugem toata pensiunea (cu toate ca unii dintre noi ajunsesera de 2 ore iar ceilalti [...] — vezi review
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Maya_C [05.12.16]

Cu gândul la Moş Nicolae

Ştiu că întotdeauna noaptea de 5 spre 6 decembrie a fost una magică. Venea Moş Nicolae să pândească pe la geamuri... Dacă eram cuminţi şi dormeam, ne lăsa în cizmuliţe dulciuri şi portocale, iar dacă eram leneşi şi neascultători ne lăsa câte un avertisment sub formă de nuieluşă. Dar pe Moş Nicolae, nu l-a văzut nimeni, niciodată. Nu-l vezi făcându-şi atâta reclamă ca şi Moş Crăciun şi nici nu are o fabrică de jucării în care pune spiriduşii să [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Viorica [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Aabro [04.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Promisiuni si cam atat

Am fost la Pensiunea Viorica intr-un sejur de 3 nopti (01-04 Decembrie 2016) cu demipensiune, 9 persoane intre 30-40 ani si nu vom mai merge a doua oara acolo. Conditiile de cazare, servicii si beneficii: - ok din punct de vedere al cladirii: incalzire, apa calda si la ora tarzie (2-3 AM), asternuturi curate, amenajare spatiu placuta; - lipsa sapun in toate baile din pensiune (comune sau din camere); - Semineu in sala de mese; - Infiltratie de fum de la semineu in camerele de deasupra [...] — vezi review
Vila Jucan [Mănăstirea Humorului] 3 / GURA HUMORULUI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Tinacris [04.12.16]
  • RECOMANDĂ

Cazare excelenta

Am stat la vila Jucan 4 nopti cu ocazia mini concediului de 1 Decembrie. 2 adulti + 2 copii de gradinita. Camera a fost la al 2-lea etaj , cu pat matrimonial + canapea, tv si baie cu dus si bideu. Totul foarte foarte curat. Gazdele foarte discrete. Tot aici la pensiune am servit atat mic dejunul, cat si cina, totul foarte bun. Speram sa mai ajungem si cu alta ocazie. In cele 5 zile am reusit (desi a nins) sa vizitam manastirile: Voronet (ziua 1), Moldovita, Sucevita, Putna (ziua 3), [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: iulianic [04.12.16]
  • RECOMANDĂ

La Hanul cu Tei

Acum câteva zile soțul meu m-a informat că "băieții lui" au planificat o întâlnire la Berăria Hanul cu Tei, prilej cu care ar urma să vizioneze și implicit să comenteze, meciul de fotbal F. C. Barcelona - Real Madrid. M-a întrebat dacă nu vreau să merg și eu. Ce să spun? Nu sunt deloc pasionată de fotbal și nu mă interesează meciurile nici atunci când sunt jucate de echipe mari precum cele amintite mai sus. Totuși, am fost acolo. Două au fost motivele care m-au convins. [...] — vezi review [+35 poze]
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.0572619438171 sec
    ecranul dvs: 1 x 1