Impresii și recomandări [3224 / 10897]

Afișate impresii [32231 - 32240]
Golden Tulip Tower Ana Hotel 4 / SIBIU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: wa13* [04.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Nu merita 4 stele

Dupa multe cautari si neavand prea multe variante la dispozitie, am rezervat o camera la acest hotel in 2 decembrie 2016. Hotelul este situat in centru si cu ajutorul Google maps ajungi usor. Primul soc, nu are parcare. Am parcat pe o strada vis-avis si am carat bagajele prin zapada. Pe formularul de la receptie esti rugat sa treci si numarul masinii, nu am inteles de ce, daca nu e in parcarea hotelului. Receptia anosta si personalul la fel. Camera dubla mare frumoasa, dar friguroasa. [...] — vezi review
Descoperă Vrnjacka Bania / VRNJACKA BANJA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: gcristian [04.12.16]
  • RECOMANDĂ

Foarte relaxant!!

Am decis ca de 1 decembrie sa calatoresc in Vrnjacka Banja, socotita cea mai buna statiune balneara a sarbilor!! M-am cazat la hotelul merkur, hotel ce are cele mai multe activitatii spa din statiune!!! Apa este mineral-termala, singurul dezavantaj este ca e mai rece, 28 de grade in piscina!!! Statiunea este frumoasa, renovata, curata!! Statiunea este intr-un parc care este in patrimoniul UNESCO! Parcul este imens, acum era iarna si na un peisaj mai trist fara zapada, dar vara ma gandesc ca e [...] — vezi review [+2 poze]
O zi în Toplița și împrejurimi / TOPLIȚA [HR]
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: dorgo [04.12.16]
  • RECOMANDĂ

Wellness Banffy, o trufanda balneara

La drum! Unde sa te duci cand ai 5 zile libere si afara ninge viscolit si e frig? La Spa. La Baile sarate Sangeorgiu de Mures si la Wellness Banffy Toplita, unde te hidromasezi in jacuzzi si te termobalacesti prin saune si piscine cu apa dulce sau sarata. Dupa cum stiti, de multa vreme eu simpatizez cu PMP-ul. Cum? Nu stiti cine e PMP? Nu, nu e vorba de Partidul Miscarii Populare ci de Prietena Mea din Ploiesti. Asadar, impreuna cu PMP, in acest capricios sezon toamna-iarna, am inceput un [...] — vezi review [+28 poze]
Griff Hunguest Hotel [?] / BUDAPESTA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Roseaticu* [04.12.16]
  • NURECOMANDĂ

Drăguţ dar nu prea

La finalul unui circuit turistic (Viena-Bratislava-Budapesta) am ajuns la acest hotel. Vazandu-l de afara parea un camin sau o cladire de birouri tipica vremurilor comuniste apuse de mult. Acesta este localizat intr-o zona marginasa a capitalei Ungariei, la cativa km de centru, nu departe de depoul de tramvaie al orasului (depoul este vis-a-vis de hotel). Ne ducem in camera. O camera cu 3 paturi, mobilier care parea sa fie nou, geamuri vechi din lemn, televizor cu tub care nu avea mai mult de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Lale [04.12.16]
  • RECOMANDĂ

Restaurant Snow... mâncare bună!!!

Am fost o zi la munte să revedem noi adulții Peleșul (îl mai văzuserăm de vreo 2 ori) și copila să îl vadă pt prima dată dar despre acest subiect vorbim în alt review. După vizita la muzeu ne-am oprit vreo 2 ore pe pârtia Sorica pentru câteva ture cu sania. Bineînțeles că la un moment dat ni se făcuse foame așa că am hotărât să o luăm la picior/mașină ???? către Sinaia. Pe drum nu eram hotărâți ce locație să alegem între Cabana Schiorilor și Taverna [...] — vezi review [+18 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE

Șampania, regele vinurilor sau vinul regilor

"Je bois les etoiles!" / Dom Perignon Undeva demult am întâlnit aceste cuvinte, "șampania, regele vinurilor sau vinul regilor", azi nu-mi amintesc unde dar nu cred că asta contează pentru că citind despre vinurile spumante în general, pot să zic că acesta chiar este regele vinurilor. Se spune că a fost băutura favorită a lui Napoleon Bonaparte și a doamnei de Pompadour, șampania Imperial Brut fiind numită așa în onoarea împăratului. Țarul Nicolae al II-lea al Rusiei [...] — vezi review
La pas prin Horezu și împrejurimi / HOREZU
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: papadie [03.12.16]
  • RECOMANDĂ

3 zile la Horezu

De 1 decembrie am decis sa mergem intr-o mini-vacanta la Horezu. In prima zi am vizitat pesterile Polovragi si Muierilor (in aceasta ordine). Desi impresia generala este ca Pestera Muierilor este mai frumoasa, mie mi-a placut Pestera Polovragi deoarece ghida (Felicia) este pasionata de coltul ei de rai din adincul muntelui si de prietenii lilieci care traiesc aici. Este o adevarata placere sa o asculti vorbind despre proprietatile miraculoase ale apelor din pestera sau despre liliecii care [...] — vezi review
Pensiunea Ioana Laviță 2 / VADU IZEI

A fost frumos!

Am fost cazati in perioada 2-4 dec 2016. Dupa drumul lung parcurs cu trenul, cand am ajuns a fost exact ce ne-am dorit. o camera calda, o mancare buna si o gazda pe cinste. am fost bine primiti si asta este cel mai important. A fost un weekend reusit si datorita faptului ca a nins si ne-am distrat. Ne vom reintoarce cu placere de cate ori vom avea ocazia. Pensiunea este rustica, din lemn, situata in varf de deal. Mancarea a fost delicioasa si servita cu bolul si platoul (nu la portie). [...] — vezi review
Pensiunea Gura de Rai [Turburea] 3 / TRANSFĂGĂRAȘAN
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Mumi [03.12.16]
  • RECOMANDĂ

O vacanță reușită la Pensiunea Gura de Rai

Am căutat o pensiune pt vacanta de 1 decembrie si, negasind nimic din ce doream în Corbeni si Arefu, am sunat la Pensiunea Gura de Rai. Am vb cu proprietarul la telefon, mi-a spus că are camere libere și am făcut rezervarea. Am întrebat de avans si mi-a răspuns că nu e nevoie! Mai citisem o recenzie aici si doua pe un alt site. Pe facebook erau mai multe detalii, totul părea minunat! In fine, am ajuns. Ce părea minunat s-a transformat în realitate. Gazdele amabile, mâncare [...] — vezi review
Filozofări de suflet (mai puţin turistice) / DE LA LUME ADUNATE
  • DECEMBRIE, 2016
  • de: Zoazore [03.12.16]

Despre mine pe AFA. Un fel de bilanț

Azi, se vede treaba, sunt pusă pe ”platit datorii”. Poate fiindcă nu-mi place să trec cu ele anul viitor? I-am promis lui @ANILU că voi face și eu un bilanț. Nu-i venise vremea! Se pare c-a venit acum, dar nu voi vorbi numai despre excursii, ci și despre mine. Asta impulsionată de ecoul scris de @Admin aici: vezi impresii ”@webmaster: Probabil îţi vor spune mulţi că eşti parolistă şi verticală (sau mă rog, o vor gândi-o, clar/cert). Dacă aş scrie şi eu la fel, mi [...] — vezi review
    SOCIALs
Alătură-te comunității noastre

AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

 
[C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 2.3078370094299 sec
    ecranul dvs: 1 x 1