Impresii și recomandări [pag. 3225 / 10897]
Afișate impresii [32241 - 32250] din total 108968 impresii
Excursii opționale din Punta Cana / PUNTA CANA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Suditu [03.12.16]
- RECOMANDĂ
Excursie Samana cu microbuz si barca
Facuta pe 1 decembrie. Plecare la 6.40 de la hotel. Am fost cu sotia si inca un cuplu de elvetieni. Problema cu ora nu e caci nu culcam pe la 9 si ne sculam la 6. Doar ca nu luam micul dejun care e de la 7 dar luam doua sandvichuri. Mai bine ca facem cura ca te indopi la all inclusive. Microbuz cu 8 locuri dar eram 4 plus sofer. Parca era excursie privata. In 2 ore ajungem in portul Captain, un ponton langa niste dughene. Asteptam o ora barca. Cred ca uitase de noi. Barca mica cu motor. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sighișoara și împrejurimi? / SIGHIȘOARA [MS]
- DECEMBRIE, 2016
- de: Alina Ser [02.12.16]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Dracula, Danes: Complet dezamăgit!!!
Evitați locația! Prețuri exagerate, mâncare proastă, servicii execrabile, tipsul se retine din rest de catre chelner. Am fost influențați de aprecierile pozitive sa mergem acolo si am incheiat in mod neplăcut o zi superba petrecută în Sibiu. Mâncarea veche, reincalzita si foarte gretoasa lasă mult de dorit. Am fost nevoiti sa ne oprim in altă locație din Sighișoara pentru a mânca ceva. In urma acestei experiente am avut greturi si dureri de stomac. O porție de "prânzul [...] — vezi review
La Mulți Ani România! / PRIN şi PENTRU ROMÂNIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Zoazore [01.12.16]
La mulţi ani, România, la mulţi ani, români!
Braila, 1 Decembrie 2016. Da, sunt la Braila, orasul meu natal. Sunt ACASA, de ziua CASEI mele, ROMANIA. Filozofeala de fata e inspirata de @urjanclaudiu. Aici: vezi impresii Eu doar am facut ce-am zis in ecou: mi-am luat mama de brat si-am mers pe platoul de la Primaria Braila sa vedem parada, sa simtim romaneste! Imi iubesc mama, imi iubesc tara. Doar ca individa care vine-acum in fata voastra, a uitat aparatul foto la Bucuresti. Asa ca poze… doar cu telefonul si doar 7 [...] — vezi review [+12 poze]
Vila Casa Tom 5 / SINAIA
- DECEMBRIE, 2016
- de: stefan85mt [01.12.16]
Vila Casa Tom Sinaia
Buna ziua, Am rezervat pentru 3 nopti o garsoniera in locatie. Nu mi s-a cerut avans. Am mentionat la rezervare ca suntem 2 adulti si 2 copii sub 3 ani. Am ajuns seara in locatie, am fost condusi in garsoniera cu doua încăperi, care este de fapt o constructie separată de clădirea principala. Afara erau -3 grade (sfarsit de noiembrie), iar la interior maxim 19 grade conform termostatului de la centrala proprie!!! Am observat mucegai pe pereti in mai multe locuri, se simtea inclusiv si [...] — vezi review
Complexul de temple Angkor Wat / SIEM REAP
- NOIEMBRIE, 2016
- de: geop [06.02.19]
- RECOMANDĂ
24 de ore in SIEM REAP (Cambodgia)
Am vrut sa cuprindem in acea vacanta cat mai multe lucruri si am decis ca intre Thailanda si Vietnam sa ne oprim o zi in Siem Reap. Am plecat cu Thai Smile din Bangkok pe la ora 18,25 si am ajuns in Siem Reap la 19,50 (in jur de 120 euro a fost biletul de avion), unde obtinusem viza on line (exista posibilitatea de a obtine viza pe aeroport si am observat ca nu dura foarte mult). La aeroport ne-a intampinat un sofer al hotelului Diamond D'Angkor unde ne-am cazat pentru 55 euro / camera / [...] — vezi review [+60 poze]
San Valentino Hotel 3 / ROMA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: ultrasro [12.01.19]
- RECOMANDĂ
Pe lângă Vatican... la Lepanto
În 16 noiembrie 2016 ne întorceam cu nerăbdare la Roma pentru o nouă porție de hoinăreală prin catedralele, muzeele și parcurile Orașului Etern dar și pentru o nouă vizită la Vatican. Pentru că doream o cazare aproape de Vatican dar și de Castel Sant'Angelo și de Piazza del Popolo am ales un hotel în care mă cazasem și în decembrie 2015, aflat la 100 m de stația de metrou Lepanto. După ce cobori in statia de metrou Lepanto, venind din direcția Roma Termini, pe partea [...] — vezi review [+14 poze]
O zi în Oraviţa / ORAVIŢA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: ungureanica [20.04.18]
- RECOMANDĂ
[Teatrul Mihai Eminescu, Oravița] Viena adusă mai aproape de noi
Îmi continui astăzi seria obiectivelor care nu trebuie ratate dacă ajungeți în zona Banatului Montan. Dacă vă hotărâți să faceți o călătorie cu trenul pe ruta Oravița-Anina, dacă mergeți spre Cheile Nerei sau dacă ați ajuns doar din întâmplare prin zona orașului Oravița, este musai să vizitați și unul dintre obiectivele care dau faimă acestui oraș și anume Teatrul Mihai Eminescu din Oravița. „Teatrul din Oravița a fost construit în anul 1816 după modelul [...] — vezi review [+23 poze]
Descoperă Porto și împrejurimile / PORTO
- NOIEMBRIE, 2016
- de: GabrielaG [09.04.18]
- RECOMANDĂ
Librăria Lello - un alt vis implinit
Mi-am dorit atât de mult să vizitez aceasta librărie de nu vă pot spune. Când am găsit articole despre librăria Lello în timpul documentarii despre Porto am spus că trebuie să ajung acolo fie ce o fi! Şi am ajuns! Unde se afla Librăria Lello? Pe R. das Carmelitas 144, Porto. Eu am descoperit-o în prima zi în Porto, când mă întorceam de la Torre dos Clerigos. În apropierea librăriei se afla Praça de Gomes Teixeira. Cât costă intrarea? În multe articole am [...] — vezi review [+17 poze]
O zi în Cabo da Roca / SINTRA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: GabrielaG [31.03.18]
- RECOMANDĂ
Cabo da Roca - locul unde se termină Europa şi începe oceanul
Cabo da Roca este extremitatea vestică a Europei continentale sau mai poetic spus locul unde se termină Europa şi începe oceanul... Oricum îi veţi spune merită să ajungeţi până aici, în primul rând pentru sălbăticia şi splendoarea peisajului. Cum am ajuns la Cabo da Roca? Deşi ziua de luni, 28.11 era programată pentru altceva şi anume pentru belvederi, funiculare şi Oriente Mall, spontan, cu o seară înainte ne-am decis să mergem de dimineaţă la Cabo da Rocă. [...] — vezi review [+9 poze]
Descoperă Cinque Terre / LA SPEZIA
- NOIEMBRIE, 2016
- de: carina_10 [03.12.17]
- RECOMANDĂ









