Impresii și recomandări [pag. 3220 / 10897]
Afișate impresii [32191 - 32200] din total 108968 impresii
Club Insieme Grand Resort [Pitaru] 3 / POTLOGI [DB]
- DECEMBRIE, 2016
- de: Simona Gabriela [20.12.16]
- RECOMANDĂ
O destinatie frumoasa, oameni frumosi si o liniste desavarsita
Buna seara. Am avut placerea ca in perioada 15.12.2016-18.12.2016, sa ajung la aceasta destinatie numita Grand Resort Insieme. Ce am gasit aici: niste oameni calzi, frumosi, primitori si foarte atenti cu tine. Locatia este frumos aranjata, liniste desavarsita, camerele calduroase, curate, si paturi moi cu perne pufoase ca in vremea copilariei. Recomand cu caldura aceasta locatie si daca voi mai avea ocazia voi reveni cu mare placere. Locatia dispune de o piscina super, sala de [...] — vezi review [+3 poze]
Pensiunea Rafael 4 / PĂLTINIȘ [SB]
- DECEMBRIE, 2016
- de: fiam [20.12.16]
- RECOMANDĂ
Mini-Austria la 30 km de Sibiu
Dragi prieteni ai muntilor, suntem o companie multinationala din industria pharma care tocmai si-a petrecut a patra sarbatoare de Craciun/Team-building in pensiunea Raphael din apropierea Sibiului. Optam iar si iar pentru aceasta locatie atat datorita conditiilor foarte bune de cazare cat si meniurilor neaos ardelenesti care-ti lasa gura apa servite de gazdele primitoare din aceasta pensiune (inainte de Craciun se taie-musai porcu', foc de tabara cu vin fiert si palinca de-aia ca lumea, [...] — vezi review
Descoperă Londra / LONDRA
- DECEMBRIE, 2016
- de: Pucca [20.12.16]
- RECOMANDĂ
City Break Londra
Dupa o lunga cautare a biletelor de avion, care in zona noastra (Iasi - Suceava - Bacau) sunt destul de scumpe, am prins o oferta cu plecare de pe Aeroportul Iasi cu doar 100 euro de persoana (28.11- 02.12). Am achizitionat biletele cu aprox o luna inainte. Locuind in Suceava, ne-am hotarat (impreuna cu iubitul meu) sa plecam cu o zi inainte catre Iasi pentru a nu fi nevoiti sa ne trezim cu noaptea in cap (avionul pleca la ora 06:00). Drumul dureaza aprox 3 ore, timp in care domnisoarele [...] — vezi review
Din viața comunității AmFostAcolo / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: Zoazore [20.12.16]
Colindul Zânei Zbanghii
Eu sun Zâna cea Zbanghie! Venii la paranghelie Să vă fac să vă hliziți, Riduri ca să neteziți. Toți, tot anul am umblat, Frumuseți ne-au bucurat, Ne-am cazat, băut, mâncat, Coclauri am colindat Dar de AFA n-am uitat. Pe aici am povestit, Ce-am pățit, ce-am întâlnit, Ce-am găsit, ce n-am găsit, Ne-a plăcut, dezamăgit. Am pozat și am postat, Între noi ne-am bucurat. Câteodat ne-am supărat! De la premii și punctaje, De la grele avantaje… [...] — vezi review [+1 poze]
Therme Bucureşti - aquapark & welness [Baloteşti] / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2016
- de: Ohrana* [20.12.16]
- RECOMANDĂ
Si bune si rele la Therme Spa Bucuresti
In primul rând vreau să menționez că am plecat setați pe această destinație, fără a mă informa în prealabil și fără a lua cunoștință de review-uri. Sunt sigură că ar fi cântărit greu în balanță și asta chiar dacă aveam deja cumparate biletele de transport și asigurată cazarea. Prima impresie a fost wow, e imens. Lucru care s-a și confirmat ulterior. Ne-am descurcat bine și cu dulăpioarele și cu intrarea în zona Galaxy (doar acolo am avut acces cu cei doi [...] — vezi review [+3 poze]
(Alte) Subiecte off-topic / DE LA LUME ADUNATE
- DECEMBRIE, 2016
- de: Maya_C [19.12.16]
Licurici de la Aurici
De obicei în preajma sărbătorilor ne dăm seama cât sunt de importante cadourile. Uneori reprezintă sentimentele pe care le ai pentru cineva... alteori o o obligaţie... sau arată recunoştinţa... poate reprezintă speranţa unor promisiuni viitoare. Alteori sunt doar simple metode pentru a face pe cineva fericit... Cu greu putem concepe viaţa din jurul nostru făra ele, iar in preajma sărbătorilor se transformă într-un delir. Eram cred că în clasa I, când tata, mi-a dat [...] — vezi review [+3 poze]
De vizitat în oraşul Buzău / BUZĂU
- DECEMBRIE, 2016
- de: Floryn81 [19.12.16]
- RECOMANDĂ
Plimbare prin municipiul Buzău (I) - locuri încărcate de istorie și cultură
În ultimele săptămâni am vizitat de mai multe ori municipiul Buzău, poate și pentru faptul că programele noastre destul de încărcate în această ultimă parte a anului nu ne-au permis să plecăm mai departe de casă. Însă nu am avut nimic de pierdut... dimpotrivă, ne-am plimbat mult prin acest oraș și am (re)descoperit multe dintre obiectivele sale și dintre locurile unde te poți distra alături de familie sau de prieteni. Așa a încolțit în mintea mea ideea acestui [...] — vezi review [+34 poze]
Descoperă Sovata / SOVATA [MS]
- DECEMBRIE, 2016
- de: Dana2008 [18.12.16]
- RECOMANDĂ
În Sovata la schi pe ploaie... nu credeam că se poate!!!
Anul acesta am avut parte de experiențe mai deosebite în ceea ce privește condițiile de schi. În februarie am schiat în Poiana Brașov la temperatura de +18 grade Celsius, iar săptămâna trecută am fost în Sovata, pentru prima oară pe pârtia modernizată, unde am schiat pe o ploaie deasă și măruntă. Nu vroiam să cobor din mașină pentru că nu credeam că sunt întrunite condițiile pentru schiat. Pârtia se deschide la ora 10 (orarul de funcționare este între 10-17), noi [...] — vezi review [+44 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [18.12.16]
- RECOMANDĂ
Aubergine, o vânătă și atât
Iarna nu-i ca vara! O constatare foarte deșteaptă, lăsând deoparte numele celui care a făcut-o celebră. Aveam să mă conving încă o dată de asta acum două zile când, având o întâlnire în centrul Bucureștiului, cam pe la ora 12, trebuia găsit un loc călduț și liniștit undeva în interior căci terasele au intrat în hibernare și oricum nu erau de ales la temperaturile negative. Cum treburile erau prin zona istorică a capitalei, ochii au fost atrași de firma ce părea a [...] — vezi review [+18 poze]
Ansamblul Dealul Patriarhiei Române / BUCUREȘTI
- DECEMBRIE, 2016
- de: elviramvio [17.12.16]
- RECOMANDĂ










